Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

GOAP idzie na wojnę ze śmieciami! Batalia będzie krótka, bo 15-dniowa

Bogna Kisiel
GOAP idzie na wojnę ze śmieciami! Batalia będzie krótka, bo 15-dniowa
GOAP idzie na wojnę ze śmieciami! Batalia będzie krótka, bo 15-dniowa Bogna Kisiel
Bartosz Wieliński został dyrektorem GOAP-u. Jego poprzednika na tym stanowisku - Przemysława Gonerę zwolniono dyscyplinarnie w poniedziałek. Nowy dyrektor objął swoją funkcję w czwartek.

Kontrola firm śmieciowych, terminowy wywóz odpadów, dostarczenie wszystkich pojemników na śmieci, poprawa ściągalności opłat, relacji z mieszkańcami oraz wizerunku związku, a także uratowanie go przed katastrofą finansową - to główne zadania nowego dyrektora GOAP-u - Bartosza Wielińskiego, który w czwartek oficjalnie przejmuje swoje obowiązku.

- Nie oczekujemy cudów od poniedziałku - zaznacza Jakub Jędrzejewski, zastępca prezydenta i przewodniczący zarządu GOAP-u. - Pan Wieliński stoi przed dużym wyzwaniem. To młody, sprawny menadżer. Jestem pod dużym wrażeniem tego co zrobił na Hipodromie Wola.

Śmieci zasypują Poznań

Źródło: x-link

B. Wieliński ma 29 lat. Jest z wykształcenia politologiem, skończył też podyplomowe studia na Uniwersytecie Ekonomicznym. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w branży spożywczej, pracował w Urzędzie Marszałkowskim, a do wczoraj był prezesem samorządowej spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola. Jest radnym w Środzie Wlkp. i członkiem PO.

- Nigdy moje decyzje nie są uwarunkowane przynależnością partyjną - twierdzi J. Jędrzejewski, zaprzeczając, by legitymacja Platformy była przepustką dla B. Wielińskiego na stanowisko w GOAP-ie.

Na początek nowy dyrektor zamierza wziąć pod lupę firmy śmieciowe. - Na terenie gmin nie ma kłopotów, problem jest w Poznaniu - twierdzi B. Wieliński. I zapowiada kontrolę na Grunwaldzie, Ratajach, Piątkowie i Winogradach. Jeśli firmy śmieciowe nie będą się wywiązywać z obowiązków zawartych w umowie, to muszą liczyć się z karami, a nawet rezygnacją z ich usług.

Dyrektora GOAP-u będzie wspierać dwóch zastępców. Jednym z nich jest Przemysław Surdyk. - Odpowiada on za część administracyjną, posiada duże doświadczenie samorządowe - podkreśla J. Jędrzejewski.

Drugim z zastępców ma być specjalista w dziedzinie gospodarki odpadami. Na to stanowisko zostanie ogłoszony konkurs. J. Jędrzejewski tłumaczy, że ze względu na sytuację związku dyrektora musiał zmienić szybko. Natomiast w tym przypadku można poczekać tym bardziej, że GOAP otrzyma merytoryczne wsparcie.

- W piątek zarekomenduję zgromadzeniu związku trzeciego członka zarządu - zapowiada J. Jędrzejewski. - Jest nim Krzysztof Mączkowski, wybitny specjalista od ochrony środowiska, z którego wiedzy należy korzystać. Nie będzie on na etacie.
K. Mączkowski, były radny Poznania pracuje obecnie w WFOŚiGW.

Śmieci zasypują Poznań

Źródło: x-link

Ta praca to wielkie wyzwanie
Z Bartoszem Wielińskim, dyrektorem GOAP-u rozmawia Bogna Kisiel

Pójście do GOAP-u to misja samobójcza. Czy jest pan odważny?
Bartosz Wieliński: Tak. Tę propozycję traktuję, jako wielkie wyzwanie. Wczoraj zapoznałem się z największymi problemami związku. Dzisiaj pewnie poznam kolejne. Zapewniam, że zrobię wszystko, by sytuacja wróciła do normy.

Co będzie tym pierwszym, najważniejszym zadaniem?
Bartosz Wieliński:Sprawdzę, jak wygląda sprawa wywożenia odpadów, braku kubłów na śmieci. Dzisiaj zlecę przeprowadzenie kontroli na Ratajach, Grunwaldzie, Winogradach i Piątkowie. Gdy poznam jej wyniki, wtedy sprawdzę, czy zostały spełnione warunki umowy, zawartej z naszymi wykonawcami.

A jak nie, to będzie pan karał?
Bartosz Wieliński:Wtedy zwrócę się do firm wywozowych, aby w ciągu 10 dni te rzeczy zostały nadrobione, aby wywieziono śmieci i dostarczono pojemniki. Jeśli nie zostanie to wykonane, to będę rekomendował zarządowi rozwiązanie w trybie natychmiastowym umowy z wykonawcami.
Ile czasu potrzebuje pan na rozwiązanie najważniejszych problemów?
Bartosz Wieliński:15 dni, licząc od dzisiaj.

Debata o śmieciach
W piątek "Głos" zaprasza mieszkańców, na debatę poświęconą problemom ze śmieciami. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego Poznań przy ulicy Towarowej 55. W debacie wezmą udział przedstawiciele GOAP-u i firm odbierających śmieci oraz mieszkańcy. Naszym ekspertem będzie prof. Jacek Nowak z Katedry Ekonomiki Przestrzennej i Środowiskowej UEP. Do dyskusji zaprosiliśmy Jakuba Jędrzejewskiego, zastępcę prezydenta Poznania i przewodniczącego zarządu GOAP, Rafała Jędrzejczaka, prezesa firmy Remondis, Artura Pielecha, prezesa firmy FB Serwis.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski