2 1 połowa

Pogoń Szczecin

1

0 1 połowa

• Górnik Zabrze był zespołem zdecydowanie lepszym od Pogoni Szczecin i zasłużenie zgarnął trzy punkty. Gospodarze w drugiej połowie przez długi czas raz po raz atakowali bramkę "Portowców" i goście mogą się cieszyć, że tylko Jesus Jimenez pokonał w tej części gry Dante Stipicę. Szczecinianie obudzili się dopiero w końcówce, gdy do siatki trafił Paweł Cibicki, ale na więcej nie było ich już stać. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Górnik Zabrze wygrywa z Pogonią Szczecin 3:1!

• Kompletnie nieudany strzał Hostikki.

• Akcja rezerwowych Górnika mogła przynieść gola - Krawczyk dograł do Zapolnika, ale ten przegrał pojedynek ze Stipicą!

• Cztery minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Indywidualna akcja Spiridonovicia, gracz Pogoni uderzył obok słupka.

• Po dośrodkowaniu Hostikki i rykoszecie piłka ląduje w rękach Chudego.

• Kolejna próba Cibickiego. Tym razem niecelna.

• Zablokowany strzał Cibixkiego, prosta strata Spiridonovicia.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Alasana Manneh schodzi, w jego miejsce Piotr Krawczyk.

• Trwają ataki Pogoni, ale niewiele z tego wynika.

• Druga zmiana w Górniku. Mateusz Matras zastąpił Igora Angulo.

• Jest kontaktowe trafienie dla Pogoni! Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu niepilnowany był Paweł Cibicki, który zdobył drugiego gola w PKO Ekstraklasie!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! PAWEŁ CIBICKI!

• Alasana Manneh ostro potraktował Kowalczyka i zarobił żółtą kartkę.

• Uderzenie Listkowskiego sprzed szesnastki, piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

• Jirka uderzył sprzed pola karnego, piłka przeszła jednak obok słupka.

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Santeri Hostikka zastąpił Zvonimira Kozulja.

• Jeszcze jedna sytuacja dla Angulo! Tym razem kapitan Górnika w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę!

• Teraz Bartkowski zrehabilitował się i po raz drugi w tym meczu wybił piłkę z linii bramkowej! Błąd Stipicy, który nie złapał piłki po dośrodkowaniu.

• To powinien być kolejny gola dla Górnika! Bartkowski najpierw popełnił ogromny błąd i przepuścił piłkę do Angulo, a później w ostatniej chwili go zablokował!

• Druga zmiana w Pogoni. Michalis Manias za Soufiana Benyaminę.

• Górnik dobija Pogoń! Dwójkowa akcja Igora Angulo i Jesusa Jimeneza, drugi z Hiszpanów uderzył w samo okienko!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! JESUS JIMENEZ!

• Kamil Zapolnik ostro potraktował Benedikta Zecha i zarobił żółtą kartkę.

• Spiridonović pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki w polu karnym.

• Spiridonović zagrał do Kozulja, Bośniaka zablokował jednak Janża.

• Pierwsza zmiana w drużynie Górnika. Schodzi Łukasz Wolsztyński, na murawie melduje się Kamil Zapolnik.

• Strzał Listkowskiego z woleja, piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Cibicki próbował strzału z rzutu wolnego. Trafił prosto w mur.

• Benyamina uderzał z ostrego kąta, zablokował go Bochniewicz.

• Angulo wpadł z piłką w pole karne, ale źle podawał do Jimeneza. Po chwili sprzed "szesnastki" uderzał Jirka, bez problemu złapał futbolówkę Stipica.

• Górnik mógł zdobyć kolejnego gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zupełnie niepilnowany był Bochniewicz, ale posłał piłkę tuż obok słupka!

• Akcja Górnika, Jimenez zagrał do Angulo, lecz napastnik nie zdołał oddać strzału.

• Mamy zmianę w Pogoni. W szatni został Tomas Podstawski, zastąpił go Paweł Cibicki.

• Znów gramy!

• Oba zespoły wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Górnik Zabrze od początku przystąpił do ataku w meczu z Pogonią Szczecin i do przerwy prowadzi całkowicie zasłużenie - 2:0. Po dwóch asystach Łukasza Wolsztyńskiego sam na sam z Dante Stipicą znajdowali się Erik Jirka i Igor Angulo, wykorzystując te okazje. Hiszpan był także bliski trafienia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gdy piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Bartkowski. Pogoń także trafiła do siatki, ale Srdan Spiridonović był na wyraźnym spalonym. Czy goście odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za nieco ponad 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Kozulja z rzutu rożnego. Od bramki zacznie Chudy.

• Pogonń miała świetną okazję na kontrę, zmarnowali tę sytuację Spiridonović i Bartkowski.

• Spore zamieszanie w polu karnym Pogoni, broni Stipica!

• Wolsztyński strzelał z dystansu, po rykoszecie Górnik ma rzut rożny.

• Podstawski faulował Wolsztyńskiego w środku pola.

• Kowalczyk przyjął sobie piłkę w polu karnym po błędzie Pawłowskiego. Kapitan Pogoni oddał strzał, lecz trafił w dobrze ustawionego Chudego.

• Pogoń mogła zdobyć gola kontaktowego! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Benyamina, a piłka przeleciała tuż obok słupka!

• Odpowiedź Pogoni. Kozulj uderzył sprzed pola karnego, lecz został zablokowany.

• Kolejna sytuacja dla Górnika! Tym razem Stipica obronił strzał Jarki!

• Długo trwała analiza VAR, ale ostatecznie jest gol dla Górnika! Łukasz Wolsztyński przejął piłkę od Srdana Spiridovicia, posłał znakomitą piłkę do Igora Angulo, a Hiszpan wykorzystał sytuację sam na sam ze Stipicą. Nie było spalonego!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! IGOR ANGULO!

• Mamy jeszcze analizę VAR!

• Nieuznany gol dla Górnika! Wolsztyński zagrał prostopadłą piłkę do Angulo, ten wykorzystał sytuację sam na sam ze Stipicą, ale był spalony!

• Górnik blisko drugiego gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgrana piłka trafiła do Angulo, lecz po uderzeniu Hiszpana piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Bartkowski!

• Podstawski zatrzymał Wolsztyńskiego. Będzie jeszcze korner dla Górnika.

• Jirka odebrał piłkę Listkowskiemu i zagrał do Angulo, lecz ten nie zdołał podać do Jimeneza.

• Kostas czujny po długim podaniu do Angulo. Grek wygrał pojedynek z napastnikiem Górnika.

• Wiśniewski nie chciał ryzykować po długim zagraniu Matyni i wybił piłkę na aut.

• Kozulj uderzał z rzutu wolnego, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Kowalczyka z prawej strony zablokował Paweł Bochniewicz.

• Wolsztyński chciał po raz kolejny obsłużyć Jirkę, lecz tym razem partner nie zrozumiał jego interncji.

• Dopiero co Pogoń trafiła do siatki, a teraz prowadzi Górnik! Szybka akcja gospodarzy, Łukasz Wolsztyński zagrał do Erika Jirki, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Dante Stipicą, zdobywając pierwszego gola w PKO Ekstraklasie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! ERIK JIRKA!

• Nieuznany gol dla Pogoni! Kowalczyk dobrze podał do Zvonimira Kozulja, ten dośrodkował w pole karne, ale Srdan Spiridonović, który strzelił do pustej bramki, znajdował się na spalonym!

• Kąśliwe dośrodkowanie Alasany Manneha, czujnie na linii Stipica.

• Uderzenie Wiśniewskiego z dystansu. Piłka po rękach Stipicy przeszła obok słupka.

• Na pamięć zagrał Angulo. Hiszpan źle zachował się teraz przy kontrze Górnika.

• Benyamina trafił Wiśniewskiego łokciem w walce o górną piłkę.

• Długa piłka w kierunku Angulo, minął rywala Konstantinos Triantafylllopoulos.

• Słupek ratuje Pogoń! Bliski gola był Prochazka, ale brakło mu nieco precyzji!

• Roman Prochazka faulował wychodzącego z kontrą Listkowskiego. Słowak z żółtą kartką.

• Nie przebił się prawą stroną Sebastian Kowalczyk. Stracił piłkę kapitan Pogoni.

• Listkowski źle zagrał w pole karne, lecz Pogoń utrzymała się przy piłce i konstruuje kolejny atak.

• Dante Stipica dobrze wyszedł z bramki, ale nie chciał ryzykować i wybił piłkę na aut.

• Soufina Benyamina przewrócił się w polu karnym, ale Tomasz Musiał nie miał wątpliwości, że symulował napastnik Pogoni i pokazał mu żółtą kartkę.

• Górnik mógł prowadzić! Tomas Podstawski stracił piłkę na własnej połowie, dobrą okazję miał Angulo, lecz posłał piłkę obok słupka!

• Strata Pogoni na własnej połowie, dwójkowa akcja Igora Angulo i Łukasza Wolsztyńskiego, lecz Hiszpan nie trafił czysto w piłkę.

• Od środka zaczęła Pogoń. Goście dziś na biało, Górnik w czarnych strojach.

• Zaczynamy!

• Mamy minutę ciszy ku pamięci Stefana Floreńskiego - legendarnego piłkarza Górnika Zabrze.

• Sędzią głównym tego meczu jest Tomasz Musiał. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Jesienią Pogoń zremisowała u siebie z Górnikiem 1:1. Gola dla "Portowców" strzelił w pierwszej połowie Hubert Matynia, w drugiej części gry wyrównał Igor Angulo. Również w Zabrzu wiele meczów między tymi zespołami kończyło się remisami - tak było w sześciu na siedem ostatnich spotkań.

• Głównym problemem Pogoni Szczecin jest zdobywanie bramek. Po odejściu Adama Buksy w drużynie brakuje klasowego egzekutora. Michalis Manias zawodził na całej linii i zasiadł dziś na ławce rezerwowych - zastąpił go Soufian Benyamina, który także w Ekstraklasie nie prezentował się do tej pory najlepiej. W meczu z Wisłą Płock "Portowcy" zdobyli co prawda pięć goli w pięć minut i wygrali 3:2, lecz mecze ze Śląskiem i ŁKS-em kończyły się wynikiem 0:0.

• Górnik Zabrze liczy na to, że uda mu się jeszcze nawiązać walkę o miejsce w grupie mistrzowskiej. Do ósmej Wisły Płock drużyna ze Śląska traci przed tym spotkaniem sześć punktów. W tym roku podopieczni Marcina Brosza spisują się na razie w kratkę - zremisowali z Koroną Kielce, pokonali Arkę Gdynia i przegrali ze Śląskiem Wrocław. Zabrzanie przede wszystkim punktują jednak przed własną publicznością. U siebie uzbierali aż 22 punkty, na wyjazdach zaledwie pięć.

• Oto wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Pogoni Szczecin:

• Tak prezentuje się podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Górnika Zabrze:

• Czas na drugi sobotni mecz 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Marzący o czołowej ósemce ligi Górnik Zabrze podejmie trzeci zespół ligi - Pogoń Szczecin. Początek tego spotkania już o 17:30, na relację live na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!