Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2021. Poznań zamienia się w miasto polskiej chóralistyki

Maciej Szymkowiak
Maciej Szymkowiak
Konkurs im. Stefana Stuligrosza różni się od innych konkursów chóralnych, a to za sprawą idei muzycznego święta, która konfrontuje ze sobą zwycięzców siedmiu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych. W tym roku odbędzie się od 26 do 28 listopada.
Konkurs im. Stefana Stuligrosza różni się od innych konkursów chóralnych, a to za sprawą idei muzycznego święta, która konfrontuje ze sobą zwycięzców siedmiu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych. W tym roku odbędzie się od 26 do 28 listopada. mat. prasowe
W Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza. W tym roku głównym motywem jest improwizacja.

Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2021

Konkurs trwa w Poznaniu od 2018 roku, w zeszłym roku postanowiono, że z powodów obostrzeń pandemicznych, trzecia edycja konkursu zostanie przesunięta na listopad tego roku. Grand Prix Polskiej Chóralistyki odbędzie się od piątku, 26 listopada i potrwa do niedzieli 28 listopada. Tematem warsztatów i wydarzeń towarzyszących jest tym razem improwizacja – do współpracy zaproszono przedstawicieli chóralistyki, a także postacie ze świata jazzu i szeroko pojętej improwizacji, nie tylko muzycznej.

Konkurs im. Stefana Stuligrosza różni się od innych konkursów chóralnych, a to za sprawą idei muzycznego święta, która konfrontuje ze sobą zwycięzców siedmiu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych. W „szlachetnym boju” zmierzą się o miano „mistrza nad mistrzami”. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty prowadzone przez dyrygentów i specjalistów w zakresie emisji głosu, wykłady, wystawy, a także koncerty zaproszonych chórów w różnych częściach miasta.

W tym roku zaprezentują się: Zespół Wokalny „Luna Plena” z Zabrza Chór, „La Musica” (grupa starsza) ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, Międzyszkolny Chór Żeński przy III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku oraz Chór Mieszany „Cantores Veiherovienses”. W ubiegłych latach Grand Prix zdobyli: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Zespół Wokalny „Rondo” z Wrocławia.

Główna część wydarzeń rozpoczyna się w piątek, 26 listopada. W Auli Nova poznańskiej Akademii Muzycznej o godz. 18 odbędzie się koncert inauguracyjny pt. „Chór, jazz i poezja”. W sobotę, 27 listopada o tej samej godzinie będzie koncert specjalny z udziałem laureatów 2. edycji konkursu. W niedzielę natomiast usłyszymy tegoroczne chóry, które zaczną przesłuchania o godz. 12, aby o godz. 17 publiczność mogła już usłyszeć zwycięzców tegorocznego Grand Prix.

Wstęp na koncerty jest darmowy.

Przepiękny mural na poznańskiej Wildzie zasłoniła płachta informująca o planowanej rozbiórce.Zobacz kolejne zdjęcie --->

Przepiękny "włoski" mural z Dolnej Wildy wkrótce zniknie? Mi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski