Grunwald najpierw przegrywa, potem gromi rywali i wciąż prowadzi w pierwszej lidze hokeja na trawie

W sobotę, w meczu na szczycie, wojskowi ulegli w derbowym meczu AZS Politechnika Poznańska. Waldemar Wylegalski
Wyjątkowo wyrównana, szczególnie w czołówce, jest w obecnym sezonie rywalizacja w pierwszej lidze hokeja na trawie mężczyzn. W tabeli wciąż liderem jest wicemistrz Polski Grunwald Poznań, choć podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego zanotowali już drugą wpadkę, co w zasadniczej fazie rozgrywek nie przytrafiło się wojskowym od dawna.

W sobotę, w meczu na szczycie, wojskowi ulegli w derbowym meczu AZS Politechnika Poznańska. Choć formalnie gospodarzem był Grunwald, mecz rozegrano na boisku Politechniki. Po 70 minutach był remis 1:1, zaś karne zagrywki skuteczniej wykonywali hokeiści AZS Politechnika, wygrywając 4:3. Lider tabeli długo prowadził po golu Macieja Wejerowskiego, lecz Michał Korcz doprowadził do remisu.

To druga w obecnym sezonie porażka wicemistrzów Polski w spotkaniu derbowym i druga poniesiona po karnych zagrywkach (wcześniej z AZS AWF Poznań). Grunwald utrzymał jednak prowadzenie w tabeli, gdyż w niedzielę, jako gospodarz, rozgromił w Gąsawie LKS Rogowo 13:0.

Natomiast AZS Politechnika Poznańska umocnił się na drugim miejscu, bo w niedzielę potwierdził dobrą dyspozycję wygrywając mecz o fotel wicelidera z UKH Startem 1954 Gniezno 3:1.

Ważne spotkanie przegrał w Toruniu AZS AWF Poznań, ulegając mistrzowi Polski Pomorzaninowi 2:6.

Niecodzienny przebieg miał sobotni mecz w Gnieźnie między UKH Startem 1954, a Siemianowiczanką. Jeszcze 10 minut przed końcem przyjezdni prowadzili 4:0, by przegrać 4:5!

Po niespodziewanym zwycięstwie 2:1 w wyjazdowym meczu z LKS Rogowo, ostatnie miejsce opuściła Polonia Środa Wielkopolska. Na stadionie w Gąsawie, gdzie swoje mecze rozgrywa beniaminek z Rogowa, poloniści wygrywali już 2:0, a drużyna z Pałuk honorowego gola zdobyła w przedostatniej minucie.
Jedynym zespołem bez zdobyczy punktowej pozostaje w tej sytuacji Warta Poznań. Zieloni przegrali w sobotę w Poznaniu z LKS Gasawa 1:4 (0:0). To ich siódma porażka w sezonie.

W drugiej lidze mężczyzn zdecydowanie prowadzi Stella Gniezno. Spadkowicz z pierwszej ligi nie poniósł jeszcze porażki i pewnie zmierza do krajowej elity, choć nie ma już na koncie kompletu punktów. W pierwszym z dwóch weekendowych spotkań wyjazdowych z Ósemką Tarnowskie Góry gnieźnianie zremisowali 0:0, wygrywając dopiero w karnych zagrywkach 4:3. W niedzielę też nie było łatwo. Stella zwyciężyła 3:2.

W pierwszej lidze kobiet mistrzynie Polski AZS Politechnika Poznańska rozgromiły LKS Rogowo 7:1, ale nadal zajmują trzecie miejsce za KS Hokej Start Brzeziny i LKS Rogowo, tylko przed Dwójką Nysa.