Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hackathon: Biegać nie będą, ale w 48 godzin stworzą zręcznościową grę

Mateusz Pilarczyk
Programiści w swoim biurze spędzą dwa dni
Programiści w swoim biurze spędzą dwa dni P. Jasiński
Od piątkowej nocy do niedzieli programiści z Poznania uczestniczą w wirtualnym maratonie o nazwie Pandacodium. Ich zadaniem jest stworzenie w dwa dni działającego programu, który spełnia założenia międzynarodowej zabawy.

- Chcemy pobawić się technologią, napisać coś zabawnego i ciekawego. Na programowanie poświęcimy cały weekend. Nasza drużyna zamierza stworzyć w tym czasie zręcznościową grę sieciową w przeglądarce - opowiada Kasper Warguła, doświadczony uczestnik hackathonów z poznańskiej firmy Cognifide - to głównie jej pracownicy stworzą dwie drużyny biorące udział w programistycznym maratonie.

Polecamy:
Tam, gdzie powstają wielkopolskie Elfy [ZDJĘCIA]

Pandacodium wymyślili informatycy z Kanady, zaprosili do udziału 30 zespołów z całego świata i narzucili temat: "komunikacja w czasie rzeczywistym klient-serwer". W tłumaczeniu oznacza to, że programiści będą musieli tak napisać grę, aby mogła ona płynnie chodzić nawet na komputerach wyposażonych w słabsze łącze interentowe. Chodzi o to, aby zachować płynność ruchów i animacji, które inaczej mogłyby popsuć graczom całą zabawę.

Sprawdź również:
Harleyowcy opanowali cały Poznań! [ZDJĘCIA]

- Poza podstawową funkcjonalnością chcemy w miarę możliwości czasowych rozbudować projekt o dodatkowe opcje, lecz najważniejszym priorytetem jest oddanie działającej aplikacji przed upływem narzuconego czasu - dodaje Kasper Warguła.

Hackathony służą przede wszystkim dobrej zabawie. Dzięki temu członkowie drużyn integrują się z piszącymi dany program. Programiści dodają, że obowiązkowym elementem przeciągającej się do późnych godzin nocnych rywalizacji w hackathonach są napoje energetyczne i pizza.

Sport ten nie należy więc do zdrowych, ale rywalizacja nie jest tylko zabawą. Dzięki uczestnictwu w imprezie programiści mogą sprawdzić swoje umiejętności pod presją czasu. Uczy to skupienia tylko na najważniejszych dla projektu zagadnieniach.

Sprawdź również:
Harleyowcy opanowali cały Poznań! [ZDJĘCIA]

Jeśli poznaniakom powiedzie się , to napisana w 48 godzin gra będzie dostępna za darmo w sieci. Jej tworzenie skończy się w niedzielę, ale na wyniki konkursu trzeba będzie poczekać przynajmniej tydzień. Tyle czasu zajmie międzynarodowemu jury sprawdzanie linijek kodu programów.

Polecamy:
Tam, gdzie powstają wielkopolskie Elfy [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski