Henryk Synoracki zajął czwarte miejsce w San Nazzaro! Sebastian Kęciński zderzył się z Włochem!

Tym razem Henryk Synoracki na podium nie stanął
Tym razem Henryk Synoracki na podium nie stanął Fot. Archiwum Wiktora Synorackiego
Mistrz Europy w klasie O-175, Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań) w miniony weekend startował w drugiej eliminacji ME w klasie 0-125. W San Nazzaro utytułowany motorowodniak poprawił się o dwa miejsca, ale na podium nie stanął.

– Sprzęt spisywał się bardzo dobrze. Nie było się jednak łatwo przebić do czołówki, bo Zambelli i Rossi jeździli parą niczym żużlowcy. Poza tym w pierwszym biegu jeden z Włochów wywiózł ojca w kamienie i trudno było myśleć o czołowej lokacie – tłumaczył Wiktor Synoracki.

Dziewiąte miejsce w zawodach na Padzie zajął Sebastian Kęciński z Trzcianki, który miał niegroźne zderzenie z zawodnikiem gospodarzy. – Myślał, że wjechał na drewnianą klapę, a tymczasem zaliczył małą kolizję – dodał Synoracki.