Historia zdrowia zawsze pod ręką – w Twoim smartfonie

Artykuł sponsorowany Comarch Healthcare S.A.
Książeczka zdrowia na miarę XXI wieku. Poznaj bezpłatną aplikację Comarch HealthNote

Wszystkie wyniki w jednym segregatorze, który waży dokładnie tyle, co Twój telefon komórkowy. I nie trzeba ich odkażać, bo są elektroniczne. Przetestuj aplikację Comarch HealthNote, a już nigdy nie zapomnisz, jakie leki zażywasz albo jakie były Twoje ostatnie wyniki badań.

Koronawirus nie odpuszcza. W sezonie przeziębieniowo-grypowym, który się właśnie zaczyna, należy strzec się go jeszcze bardziej. Maseczka, dezynfekcja dłoni, dystans społeczny – to nasza nowa codzienność, ale jak poradzić sobie, gdy potrzebujemy konsultacji lekarskiej? Teleporada czy wideokonsultacja nie jest taka straszna, jak się wydaje. Gdy z niej skorzystasz, prawdopodobnie stwierdzisz, że to całkiem wygodna forma: bez wyprawy do przychodni i czekania w kolejce pod gabinetem. Ale jak pokazać wyniki? Z aplikacją Comarch HealthNote można zrobić to sprawnie, bezpiecznie i wygodnie. I to zarówno w czasie wizyty stacjonarnej, jak i podczas teleporady czy wideokonsultacji.

Zostań agentem wywiadu medycznego

Czy wiesz, że lekarz po samej rozmowie z Tobą, jest prawie pewien co Ci dolega? Badanie służy potwierdzeniu jego przypuszczeń. Żeby jednak zdobył aż taką pewność, powinien otrzymywać jasne i precyzyjne odpowiedzi na swoje pytania. Każdy lekarz zapyta Cię: co Ci aktualnie dolega? Od kiedy masz te dolegliwości i jaki jest ich przebieg? Gdzie i na co się leczyłeś? Jakie miałeś badania wykonane do tej pory? Jakie leki stosowałeś? Okazuje się, że tylko na pierwsze pytanie pacjent umie wyczerpująco odpowiedzieć. Potem zaczynają się schody. "Od dawna" może znaczyć zarówno "już od roku", jak i "przez cały ostatni tydzień". Wyniki? Pewnie, że robiliśmy, ale gdzieś się zapodziały. Dla lekarza są one bardzo ważne, zwłaszcza te najświeższe. Zawsze chętnie do nich zajrzy, bo rozjaśnią mu obraz stanu zdrowia pacjenta. Dodatkowe choroby? Chodzi właśnie o nadciśnienie czy insulinooporność, bo leki na jedną dolegliwość wchodzą w interakcję z innymi. Dobry lekarz będzie chciał to wszystko wiedzieć, żeby postawić właściwą diagnozę. Brzmi to wszystko trochę jak egzamin? Tak! Ale do niego możesz mieć wszystkie materiały pomocnicze pod ręką.

Twój e-segregator medyczny

Na pomoc może Ci przyjść Twój osobisty telefon komórkowy. Wystarczy, że zaopatrzysz go w odpowiednią aplikację. Taką, w której będziesz mógł notować swoje dolegliwości dzień po dniu, wprowadzać dokumentację medyczną i pomiary parametrów zdrowotnych, np. ciśnienia tętniczego czy glikemii. .

Ta aplikacja jest bezpłatna, nazywa się Comarch HealthNote i pobierzesz ją z App Store lub Google Play. Dane przechowywane są w bezpiecznej chmurze internetowej Comarch EHR. Dostęp do aplikacji możesz zabezpieczyć hasłem, kodem PIN, odciskiem palca albo usługą rozpoznawania twarzy (face ID).

Udostępnij informacje lekarzowi

Masz już swoją wirtualną książeczkę zdrowia z całą dokumentacją medyczną, ale jak teraz może do tego zajrzeć lekarz? Jeżeli podczas rejestracji dowiesz się, że będziesz miał wizytę w gabinecie, upewnij się, że jest tam komputer z internetem. Wystarczy, że lekarz otworzy stronę dladoktora.pl, a Ty zeskanujesz kod QR. Lekarz zobaczy wszystkie dane na ekranie swojego komputera. Jeśli notowałeś swoje dolegliwości dzień po dniu, zostaną pokazane w formie wykresu albo tabeli. To też ułatwi specjaliście właściwe zdiagnozowanie Twojego problemu. Co jednak w przypadku, gdy w rejestracji przychodni zaproponują Ci teleporadę albo wideokonferencję z lekarzem? Wtedy dane możesz udostępnić za pomocą kodu PIN, który wygenerujesz w aplikacji, a lekarz wpisze na stronie dladoktora.pl. Drugą opcją jest wysłanie informacji e-mailem.

Oferta dla placówek medycznych

Od teraz placówki medyczne, które wdrożą system Comarch Optimed NXT, będą mogły oferować swoim pacjentom darmową aplikację Comarch HealthNote. System posiada 6 modułów podstawowych (m.in. rejestracji, przyjęć szpitalnych, gabinetów i rozliczeń) i ponad 30 dodatkowych (takich jak elektroniczna dokumentacja medyczna czy punkt pobrań), a na tle innych wyróżnia się wyjątkową przyjaznością użytkownikowi, bezpieczeństwem i szybkością obsługi. O korzyściach płynących z jego użytkowania przekonało się już ponad 300 placówek medycznych w całej Polsce.

Po integracji systemu Comarch Optimed NXT z aplikacją Comarch HealthNote cała dokumentacja medyczna wytwarzana w placówce będzie automatycznie przesyłana na konta użytkowników w Comarch HealthNote. Pacjenci nie będą musieli przychodzić do placówki wyłącznie w celu odebrania wyników badań czy umawiać się na wizyty na „doniesienie” dokumentacji medycznej. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie pandemii.

Dowiedz się więcej TUTAJ.

Materiał oryginalny: Historia zdrowia zawsze pod ręką – w Twoim smartfonie - Polska Times

Dodaj ogłoszenie