Program tv na wtorek, 12.07.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Kamila Glińska
Kamila Glińska
Co obejrzycie we wtorek?
Co obejrzycie we wtorek? media-press.tv
Czas sprawdzić, co będzie można obejrzeć we wtorek w telewizji! Przed nami m.in. kolejne przygody Jamesa Bonda oraz komediowe spojrzenie na filmy akcji. Co wybierzecie dla siebie?

Pan Magoo jako bohater kreskówek pojawił się już w roku 1949 i przez wiele lat rozśmieszał i wzruszał Amerykanów. Ciągle jednak nie mógł się doczekać na aktorskie wcielenie, gdyż producenci odrzucali kolejne scenariusze opowiadające o jego perypetiach. Wreszcie pojawił się odpowiedni tekst, a główną rolę zaproponowano znanemu komikowi Leslie Nielsenowi. Reżyser Stanley Tong opowiedział o przygodach pana Magoo w sposób atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kryminalna intryga pełna jest humoru, a brawurową narrację przeplatają karkołomne sceny kaskaderskie, w których ponoć Leslie Nielsen i Kelly Lynch uczestniczyli osobiście. Pozostanie tajemnicą Tonga, w jaki sposób nakłonił do karkołomnych popisów Lesliego Nielsena, skoro aktor twierdzi, że chętnie korzystałby z pomocy dublera nawet przy rannym wstawaniu. Najwięcej pochwał zebrały jednak cztery buldogi angielskie: Lili, Cissy, Lazania i Billy, które wspólnie grają Angusa, najwierniejszego przyjaciela pana Magoo.

"Pan Magoo" - Stopklatka TV, godz. 20:00

Dramat sensacyjny z Brucem Willisem i Monicą Bellucci w rolach głównych. W Nigerii po zabójstwie prezydenta i jego rodziny dochodzi do wojny domowej w wyniku której do władzy dochodzi wojskowy dyktator. Porucznik Waters oraz jego oddział Navy Seals mają za zadanie uratować amerykańską lekarkę dr Lenę Kendricks. Piękna pani doktor pracuje w jednej z misji w Nigerii. Gdy komandosi docierają na miejsce, okazuje się, że Kendricks zgadza się na ewakuację, ale tylko wtedy gdy wraz z nią zostaną uratowani uchodźcy. Waters musi wybrać: spełnić rozkaz kapitana Billa Rhodesa i dopuścić do masakry niewinnych Nigeryjczyków, czy też działać zgodnie z sumieniem, ale wbrew regulaminowi?

PRZECZYTAJ RECENZJE FILMU

"Łzy słońca" - Polsat, godz. 20:10

Brooklyn, dzielnica z którą od dzieciństwa związany jest Gino, była kiedyś oazą spokoju. Było tak dopóki nie pojawił się tu Richie ze swymi ludźmi i handlem narkotykami. Od czasu gdy Richie osiedlił się na Brooklynie i zaczął prowadzić swe interesy, nikt już nie czuł się tu spokojnie. Gino początkowo próbował zwalczać nielegalne procedery legalnymi metodami, lecz gdy na ulicach Brooklynu coraz częściej wybuchały strzelaniny i obecność gangów stała się zbyt uciążliwa, Gino zaczął zastanawiać się nad innym, skuteczniejszym sposobem rozwiązania nękającego wszystkich problemu. Miarka przebrała się, gdy w strzelaninie z gangsterami zginął jego najlepszy przyjaciel. Nie bacząc na procedury, jakie obowiązywały go jako policjanta, postanowił rozpocząć bezwzględną walkę z przestępcami. Zaczął stosować ich metody.

"Szukając sprawiedliwości" - TVN, godz. 20:55

Tajny agent służb specjalnych WD - 40, David Steele, jest zasmucony śmiercią swojej partnerki zawodowej i życiowej przyjaciółki. Victoria Dahl ginie tragicznie podczas brawurowej akcji, skierowanej przeciwko sadystycznemu generałowi Rancorowi. Po piętnastu latach od tamtej tragedii do akcji wkracza piękna i dzielna córka Victorii, agentka Barbara Dahl. Zostaje jednak porwana przez Rancora, który, jak się okazuje, ocalał w wybuchu sprzed laty. Teraz zamierza przejąć władzę nad całym światem. Powstrzymać szaleńca może tylko agent WD - 40, który jednak wycofał się ze służb specjalnych i przeszedł na zasłużoną emeryturę. Szefostwo prosi Steele'a o pomoc, ale on początkowo odmawia. Dowiedziawszy się jednak, że generał Rancor żyje i więzi Barbarę, przyjmuje wyzwanie.

Szpieg, który mnie kochał" zajmuje w cyklu filmów o przygodach Jamesa Bonda jedną z wyższych pozycji, a trzy nominacje do Oscara (za kierownictwo artystyczne, muzykę i piosenkę) potwierdzają jego klasę w swoim gatunku. W rodzimej Wielkiej Brytanii, podobnie jak poprzednie obrazy z tej serii, został kasowym rekordzistą roku. Nic w tym dziwnego, ma bowiem wszystkie atuty klasycznego "bonda": wartką akcję pełną nieoczekiwanych zwrotów, okraszoną dużą dawką humoru i wyjątkowo bogatą w efekty specjalne (na uwagę zasługuje zwłaszcza pomysłowy samochód zamieniający się w małą łódź podwodną), erotyczny smaczek i piękne, egzotyczne plenery. Niezwykli są też przeciwnicy superagenta 007; oprócz tradycyjnego już wroga - milionera owładniętego żądzą władzy nad światem, James Bond musi tym razem zmierzyć się z olbrzymem o stalowych (dosłownie!) szczękach i nieziemskiej wprost sile, podnoszącym jedną ręką bloki skalne i rozrywającym samochody na strzępy.

"Szpieg, który mnie kochał" - TVP2, godz. 21:30

Oparta na faktach historia działalności agentki CIA oraz jej dekonspiracji, która doprowadziła do wielkiego medialnego skandalu. Valerie Plame Wilson jest agentką CIA, a przy okazji żoną amerykańskiego dyplomaty Josepha. Kiedy jej mąż na łamach New York Timesa oskarża prezydenta Busha o okłamywanie opinii publicznej w sprawie posiadania przez Irak broni masowego rażenia, do mediów zaczynają przeciekać informacje o działalności Valerie. Kolejne artykuły rujnują życie prywatne i zawodowe agentki. Valerie postanawia oczyścić swoje imię i postanawia odnaleźć źródło przecieku oraz doprowadzić do skazania winnych...

PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU

"Fair Game" - Polsat, godz. 22:40

Ten film rodził się w bólach. Trzeba było wielu starań i zabiegów, by przekonać urzędników i dyrektorów od kultury, że ten film nie będzie oskarżeniem komunistycznego państwa. Czy nie był? Był, i to na tyle celnym i dotkliwym, że wywołał popłoch. Dramatyczne losy Mateusza Birkuta widzowie słusznie odczytali jako metaforę zmagań jednostki z totalitaryzmem. "Walka Birkuta o prawdę nie skończyła się przecież w latach pięćdziesiątych" - zdawał się mówić za pośrednictwem swego filmu Wajda - "trwa ona także dziś, czego dowodem jest choćby rozpaczliwa szamotanina Agnieszki z telewizyjną nomenklaturą". Na sukces "Człowieka z marmuru" złożyły się talent i praca wielu ludzi, zwłaszcza reżysera i odtwórców głównych ról. Porywającą kreację Mateusza Birkuta stworzył młody aktor krakowskiego Starego Teatru Jerzy Radziwiłowicz, znany wcześniej z zaledwie dwu większych ról filmowych. Debiutantką na ekranie była natomiast ekspresyjna Krystyna Janda - dwudziestopięcioletnia wówczas aktorka warszawskiego Teatru Ateneum.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn