Hokeiści Grunwaldu Poznań nie zwalniają tempa. Wygrali z Pomorzaninem w Toruniu 6:5

W miniony weekend, po przerwie związanej z występem reprezentacji Polski w turnieju Champions Challenge I w Malezji, wznowione zostały rozgrywki w pierwszej lidze hokeja na trawie mężczyzn. Przerwa w żaden sposób nie wpłynęła na układ sił w lidze. Broniący tytułu, prowadzący w tabeli Grunwald Poznań, wygrał dwa kolejne mecze, jak na krajowe warunki z silnymi przeciwnikami i pewnie zmierza po pozycję numer jeden po zasadniczej fazie sezonu.

Szlagierem kolejki był niedzielny mecz Grunwaldu ze zgłaszającym spore aspiracje Pomorzaninem Toruń. Formalnie gospodarzem byli poznaniacy, ale spotkanie zostało rozegrane w Toruniu. Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, bo po potężnej ulewie, która przeszła nad grodem Kopernika, boisko było zupełnie zalane. Nawierzchnię udało się jednak przygotować do gry, a spotkanie na pewno nie rozczarowało. Torunianie wysoko zawiesili mistrzom Polski poprzeczkę i choć sami prowadzili tylko na samym początku 1:0, do końca walczyli o jak najkorzystniejszy rezultat, ciągle gonili wynik przegrywając ostatecznie 5:6 (2:4).

– Moim zdaniem mecz mógł się podobać. Uważam, że po ostatnich wzmocnieniach Pomorzanin jest drugą po nas siłą w polskim hokeju. Tym bardziej cieszy wygrana – ocenił trener Grunwaldu Jerzy Wybieralski.

Dzień wcześniej mistrzowie Polski w derbach Poznania wygrali z Wartą 3:1.(2:0). Warta przegrała również w niedzielę derbowe spotkanie z AZS AWF Poznań ulegając wiceliderowi tabeli 3:4 (2:3), co znacznie zmniejsza szanse zielonych na awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

Na ostatniej pozycji nadal Stella Gniezno, która uległa u siebie Siemianowiczance 5:7 (1:4).