Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań przegrali w Eindhoven. To już koniec gry w Lidze Mistrzów

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań na pierwszym meczu zakończyli udział w turnieju finałowym Europejskiej Ligi Mistrzów, który w środę rozpoczął się w holenderskim Eindhoven. W spotkaniu 1/8 finału mistrzowie Polski przegrali z HC Rotterdam 1:6 (0:3) i odpadli z rywalizacji.

Czwarty zespół zakończonych w minionym tygodniu mistrzostw Holandii okazał się przeciwnikiem zbyt trudnym dla poznaniaków. Hokeiści z Rotterdamu losy meczu rozstrzygnęli praktycznie już w pierwszej kwarcie, w początkowym kwadransie zdobywając trzy gole. Bez straty bramki mistrzowie Polski zdołali przetrwać tylko niespełna pięć minut.

Podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego walczyli wprawdzie bardzo ambitnie i pożegnali się z rozgrywkami bez kompromitacji, nie dali jednak rady. Honorowego gola zdobył dla poznańskiego zespołu przy wyniku 0:3 Karol Majchrzak. Na więcej rywale już nie pozwolili, w końcówce powiększając rozmiary zasłużonego zwycięstwa. "Katem" mistrzów Polski okazał się Jeroen Hertzberger, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

W Lidze Mistrzów startował także wicemistrz kraju AZS Politechnika Poznań, który swój udział zakończył na fazie grupowej.

1/8 finału Europejskiej Ligi Mistrzów
HC Rotterdam – Grunwald Poznań 6:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Jeroen Hertzberger (5), 2:0 Hertzberger (12), 3:0 Seve van Ass (15), 3:1 Karol Majchrzak (50), 4:1 Jeffrey Thys (59), 5:1 Bas Campbell (68), 6:1 Hertzberger (70).

Inne środowe wyniki: Club de Campo de Madrid – Saint Germain HC 5:0 (2:0), Harvestehuder THC – HTC Uhlenhorst Muelheim 1:0 (1:0).