Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań triumfują w Danii. Mistrz Polski zagra w elicie Pucharu Europy

Grunwald Poznań, halowy mistrz Polski w hokeju na trawie, świetnie spisał się w turnieju drugiej dywizji Halowego Klubowego Pucharu Europy – Trophy, który w niedzielę zakończył się w duńskim Lyngby. Poznaniacy wygrali wszystkie mecze i bezapelacyjnie triumfując w całej imprezie, wywalczyli awans do dywizji pierwszej.

Po piątkowych zwycięstwach ze szkockim Inverleith HC 4:2 oraz z białoruskim SC Stroitel Brest 4:3, w sobotę rano podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego w ostatnim spotkaniu grupowym pokonali francuski Hockey Club Valenciennes 5:4 (2:1), dzięki czemu z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie B.

Rywalizacja o miejsca 1–4, a więc o awans do dywizji pierwszej Halowego Klubowego Pucharu Europy, kontynuowana była jeszcze w sobotę. Grunwald, najlepszy zespół grupy B, tego dnia wieczorem uczynił kolejny krok na drodze do najlepszej ósemki Halowego Klubowego Pucharu Europy, gromiąc najlepszą drużynę grupy A czeski HC Bohemians Praga 7:1 (4:1).

W niedzielę podopieczni trenera JerzegoWybieralskiego, w ostatnim swoim występie w Danii, pokonali z kolei drugą drużynę grupy B ukraińską Olimpię Kolos-Sekvoya Winnica 3:1 (1:0), pieczętując w pełni zasłużony triumf w imprezie i awans do elity Halowego Klubowego Pucharu Europy. Oprócz poznaniaków awans wywalczył także drugi w turnieju w Lyngby Bohemians Praga, który w decydującym spotkaniu kończącym zawody w Danii, zremisował z Inverleith HC 3:3 (2:2). Trzecie miejsce przypadło Olimpii Kolos-Sekvoya Winnica, a czwarte Inverleith HC.

Piątą lokatę zajął Stroitel Brest, szóstą Hockey Club Valenciennes, siódmą gospodarz – Orient Lyngby, a ósmą – HAHK Mladost Zagrzeb. Dwa ostatnie zespoły zostały zdegradowane do dywizji trzeciej.