Hokej halowy: Dwa zwycięstwa drużyn z Poznania - Grunwald pokonał Stellę, AZS AWF wygrał ze Startem

JAC
Poznańskie zespoły: Grunwald oraz AZS AWF, wygrały sobotnie pojedynki w lidze hokeja halowego z zespołami z Gniezna. Wojskowi rozgromili Stellę 34:6, natomiast akademicy po emocjonującej walce pokonali Start 5:4.

Dla Grunwaldu mecze ze Stellą okazał się tak naprawdę mocnym sparingiem. Wojskowi nie zostawili żadnych złudzeń swoim rywalom i w ciągu 60 minut zdobyli gole praktycznie co dwie minuty. Królem "polowania" okazał się Artur Mikuła, który zdobył dziewięć goli (ma już na swoim koncie 21 bramek w tym sezonie). Sześć razy do siatki rywali trafił Szymon Hutek.

ZOBACZ TEZ;
DZIKIE KROKODYLE PRZY BUŁGARSKIEJ ZAWODNICY ZACHĘCALI DO HOKEJA

Wyrównany był drugi mecz AZS AWF ze Startem. Akademicy dość szybko objęli prowadzenie, jednak goście wyrównali z krótkiego rogu. Emocji nie zabrakło po przerwie. AZS AWF wygrywał 2:1, ale Start szybko wyrównał. Potem akademicy w ciągu niespełna dwóch minut wypracowali dwubramkową przewagę (4:2).

Wydawało się, że gospodarze będą już kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Jednak gnieźnianie doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo należało do AZS AWF, bo niespełna dwie minuty przed końcem Artur Pacanowski wykorzystał krótki róg i trzy punkty zostały w Poznaniu.

Grunwald Poznań - Stella Gniezno 34:6 (16:6)
bramki: A. Mikuła Artur 9 (3, 5, 6, 18, 19, 33, 36, 36, 50), Sz. Hutek 6 (9, 13, 23, 40, 42, 58), K. Majchrzak 4 (9, 46, 49, 52), T. Marcinkowski 3 (12, 29, 43), Mat. Poltaszewski 3 (13, 28, 56), T. Choczaj 3 (19, 37, 45), P. Kozłowski 3 (26, 29, 55-kr), P. Bratkowski 2 (44, 59-kr), Ł. Wybieralski (51) - H. Grotowski 3 (4, 16, 25), M. Lewartowski 2 (11, 21-kr), D. Kowalski (24).
AZS AWF Poznań - Start Gniezno 5:4 (1:1)
bramki: Ł. Kosmaczewski 2 (7, 32), A. Pacanowski 2 (44-k, 59-kr), A. Krokosz (43) - A. Brożek 2 (52-kr, 54) M. Wejerowski (26-kr), M. Grotowski (34).