Hokej halowy: Odpalone race przerwały turniej w Poznaniu

Tak jak podczas pierwszych turniejów mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn doszło do kilku niespodzianek, tak podczas drugich imprez zaskakujących rezultatów już nie było. Obrońca mistrzowskiego tytułu Grunwald Poznań nie pozostawił żadnych złudzeń Warcie Poznań i wygrał wysoko 15:4.

Wojskowi dominowali przez 50 minut pojedynku, a skutecznością zaimponowali Tomasz Choczaj, zdobywca czterech bramek oraz Tomasz Marcinkowski i Patryk Petrykowski, którzy zdobyli po trzy gole. Po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyli tez zawodnicy AZS AWF Poznań, którzy pokonali młodzież ZSMS 7:4. Akademicy rozpoczęli to spotkanie z ogromnym animuszem i po kwadransie wygrywali już 4:0. Dopiero wtedy rywale strzelili pierwszego gola. Po przerwie, w pewnym momencie młodzi zawodnicy ZSMS przegrywali tylko 3:4 i mogło się wydawać, że nie zabraknie emocji w końcówce meczu. Akademicy odzyskali jednak szybko inicjatywę na boisku i cztery minuty przed końcem prowadzili 7:3.

Ostatni pojedynek poznańskiego turnieju dostarczył natomiast niespodziewanych i nie sportowych emocji. Kwadrans przed zakończeniem meczu ZSMS - Warta, grupa ludzi nazywająca siebie kibicami, odpaliła w hali B przy ul. Chwiałkowskiego race. Gęsty dym sprawił, że włączyły się czujniki alarmowe, a mecz trzeba było przerwać. Dopiero otwarcie dwóch bram hali pozwoliło na to, że po prawie dwudziestu minutach przerwy, mecz był kontynuowany. Zieloni zwyciężyli wyraźnie, prowadząc trzy minuty przed końcem 7:2. ZSMS zdobył jeszcze dwa gole w samej końcówce, ale to nie dało młodzieży choćby jednego punktu.

Podczas turnieju grupy B w Gąsawie, dwie wygrane zanotowali hokeiści Startu Gniezno. najpierw gnieźnianie pokonali gospodarzy imprezy Gąsawę 8:4, a potem też poradzili sobie z inną pałucką drużyną Rogowem, zwyciężając 5:1. Po dwóch nieoczekiwanych porażkach w pierwszym turnieju, mecz wygrali zawodnicy Pomorzanina Toruń. Zespół z grodu Kopernika jedynie w pierwszej części spotkania mógł mieć obawy o rezultat boju z Rogowem. Po przerwie torunianie już wyraźnie dominowali na parkiecie i wygrali wyraźnie 8:2.

Następne turnieje w obu grupach odbędą się już w 2012 roku. Grupa A zagra w hali gier sportowych AWF przy ul. Droga Dębińska 12c w sobotę 7 stycznia, natomiast zespoły grupy B spotkają się w niedziele 8 stycznia w hali w Rogowie.

Tymczasem od minionej soboty w Wałczu trwa krótkie zgrupowanie reprezentacji męskiej w hokeju na trawie. W konsultacji bierze udział 24 zawodników, którzy trenują pod okiem holenderskiego szkoleniowca Basa Dirksa. Zgrupowanie potrwa do środy 21 grudnia. Biało-czerwoni przygotowują się do lutowych kwalifikacji olimpijskich. Ta impreza odbędzie się w stolicy Indii - New Delhi.

II turniej gr. A
AZS AWF Poznań - ZSMS Poznań 7:4 (4:1)
bramki: Oszyjczyk 4 (5, 6, 36, 42), F. Bratkowski (9), Krokosz (15), Ferenc (46) - M. Obst (18), Hulbój (28-kr), Szotek (32), Fortalski (50-k).
Grunwald Poznań - Warta Poznań 15:4 (7:2)
bramki: T. Choczaj 4 (19, 29, 44, 45), T. Marcinkowski 3 (4, 16, 46), Petrykowski 3 (11, 37, 50), K. Majchrzak 2 (40, 47), P. Bratkowski (2-kr), T. Górny (7), Strykowski (9) - A. Semonowicz (6), T. Wachowiak (21-kr), M. Siejkowski (42), Walkowiak (49).
ZSMS Poznań - Warta Poznań 4:7 (2:4)
bramki: K. Wrzesiński 2 (21, 50), Hulbój (6-k), Łuczka (48) - T. Wachowiak 4 (10-kr, 18, 46-kr, 47), M. Walkowiak (8), A. Semonowicz (25-kr), K. Wybieralski (29-kr).

II turniej gr. B
LKS Gąsawa - Start Gniezno 4:8 (2:4)
bramki: M. Warkoczewski (20-kr), Jędrys (23), P. Rosiński (28), M. Wrzesiński (50) - M. Grotowski 3 (6, 15, 50), Wejerowski 2 (18, 44), B. Zieliński (12), M. Poltaszewski (41), R. Grotowski (48).
LKS Rogowo - Pomorzanin Toruń 2:8 (2:3)
bramki: Popiołek (12), Mat. Kuczkowski (13) - Kamiński 2 (6, 29), Zadka 2 (8, 12-kr), Kunklewski 2 (27, 47), M. Zieliński (39), Zakszewski (41).
Start Gniezno - LKS Rogowo 5:1 (2:0)
bramki: M. Ciężki 2 (23, 39), R. Grotowski (21), M. Grotowski (44), J.Kaszyński (48) - Mat. Kuczkowski (49).