Hokej halowy: Po polskich zwycięstwach przyszła porażka

Po dwóch wcześniejszych zwycięstwach 3:2 i 5:0, w trzecim spotkaniu towarzyskim reprezentacja Polski kobiet w hokeju halowym przegrała z Anglią 2:4 (2:3; 1:2). To był najdłuższy, bo trwający 60 minut (3 x 20) pojedynek. Szkoleniowcy obu drużyn chcieli do maksimum wykorzystać możliwość sprawdzenia umiejętności swoich podopiecznych.

Od początku meczu Angielki były mocno skoncentrowane i bardzo uważnie broniły dostępu do własnej bramki. Rywalki wyciągnęły wnioski szczególnie z bolesnej, środowej porażki 0:5. Tym razem potrafiły udanie przechodzić do kontrataków i dość skutecznie je wykorzystywały. Co prawda biało-czerwone szybko objęły prowadzenie, to jednak potem inicjatywę na boisku przejęły Angielki, które w ciągu dwóch minut zdobyły dwie bramki. Na początku drugiej kwarty Polki wyrównały, ale rywalki znowu objęły prowadzenie 3:2. Potem polski szkoleniowiec wprowadził szóstą zawodniczkę z pola i biało-czerwone rzeczywiście stworzyły sobie wiele sytuacji podbramkowych, jednak brakowało skuteczności i szczęścia. Rywalki zdobyły czwartego gola i wygranej już nie oddały.

- Wiedziałem, że to trzecie spotkanie będzie najtrudniejsze i to nie tylko ze względu na jego dłuższy wymiar czasowy. Trudno psychologicznie się przygotować do spotkania z przeciwnikiem, którego dzień wcześniej się ograło 5:0 - tłumaczył po meczu Krzysztof Rachwalski, trener polskich hokeistek.

Dla Polek były to już ostatnie, tak poważne sprawdziany przed halowymi mistrzostwami Europy grupy A, jakie odbędą się w Lipsku (13-15 stycznia 2012).

Polska - Anglia 2:4 (2:3; 1:2)
bramki: Natalia Wiśniewska 2 (4, 24) - Denise Marston-Smith (9-kr), Jo Hunter (11), Sophie Bray (35), Alice Sharp (49).