Hokej halowy: Polki coraz lepsze

Polskie hokeistki na trawie, przygotowujące się do styczniowych halowych mistrzostw Europy, rozgrywają spotkania towarzyskie z drużyną Anglii. Późnym wieczorem we wtorek biało-czerwone zwyciężyły Angielki 3:2 (2:0), a w środę spisały się jeszcze lepiej i wygrały 5:0 (3:0).

Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Rachwalskiego pojedynki z zespołem Anglii, to praktycznie pierwsze i jedyne tak poważne sparingi przed halowymi mistrzostwami Europy grupy A, które odbędą się w Lipsku w dniach 13-15 stycznia 2012 roku. W poprzednim tygodniu Polki rozgrywały jeszcze spotkania z białoruskim zespołem Rytm Grodno. Angielki na trawiastych boiskach zaliczane są do ścisłej czołówki światowej, natomiast w hali na razie próbują odzyskać pozycję w europejskiej czołówce. W styczniu będą walczyły o elitę w halowych mistrzostwach Europy grupy B. W tej czołówce są obecnie Polki i przynajmniej w dwóch rozegranych pojedynkach były też lepsze od rywalek.

We wtorkowym meczu biało-czerwone po niespełna kwadransie prowadziły 2:0, ale twardo walczące przeciwniczki zdołały wyrównać po przerwie po dwóch stałych fragmentach gry. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Rachwalskiego, bo Paulina Okaj wykorzystała rzut karny i przypieczętowała minimalne zwycięstwo 3:2.

W drugim pojedynki Polki zagrały jeszcze lepiej. Przede wszystkim bardzo uważnie broniły dostępu do własnej bramki, ale też szybko potrafiły przeprowadzić ciekawe akcje ofensywne. Tym razem już do przerwy biało-czerwone wygrywały 3:0, po golach Joanny Hawrot (z krótkiego rogu) oraz Joanny Wittke i Pauliny Polewczak - po wzorowych akcjach. Po przerwie znowu nie brakowało interesujących sytuacji. Gdyby Polki były skuteczniejsze, to mecz nie zakończyłby się wygraną 5:0, ale znacznie wyższym rezultatem.

- Bardzo się cieszę z tych spotkań, bo dziewczyny mają okazję zagrać z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Może w pierwszym meczu brakowało nam trochę dokładności, ale w drugim spotkaniu nasza gra wyglądała już momentami bardzo dobrze. Na pewno musimy popracować nad skutecznością, ale jeśli dziewczynom nie zabraknie zaangażowania, to gra zespołu może wyglądać jeszcze lepiej - powiedział po środowym meczu Krzysztof Rachwalski, trener reprezentacji Polski.

Drużyny Polski i Anglii rozegrają jeszcze jedno spotkanie w czwartek o godzinie 11 w hali B przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu.

Polska - Anglia 3:2 (2:0)
bramki: Paulina Polewczak (3), Joanna Wittke (14), Paulina Okaj (35-karny) - Nicky O'Donnell (29-karny), Denise Marston-Smith (33-kr).

Polska - Anglia 5:0 (3:0)
bramki: Paulina Polewczak 2 (16, 25), Joanna Hawrot (8-kr), Jonna Wittke (12), Paula Sławińska (28).