Hokej halowy: Poznańskie zespoły z kompletem punktów. Podsumowanie weekendu

Hokeiści na trawie rozpoczęli rozgrywki halowe w sezonie 2012/2013. Główny faworyt do obrony tytułu mistrzowskiego poznański Grunwald nie zawiódł i przywiózł z dwóch wyjazdowych spotkań komplet sześciu punktów.

Szczególnie cenne jest dla wojskowych zwycięstwo w Toruniu z Pomorzaninem 10:5. Poznaniacy w mieście Kopernika już do przerwy pokazali swoją siłę i prowadzili 4:0. Po przerwie gospodarze przełamali w końcu strzelecką niemoc i zdobyli pięć goli. Nie byli jednak w stanie odrobić strat z pierwszej części pojedynku. Nie do zatrzymania dla torunian w tym meczu był Artur Mikuła, który strzelał do siatki jak na zawołanie. Mikuła sam zdobył aż siedem bramek i poprowadził swoich kolegów do wygranej.

W drugim spotkaniu Grunwald rozgromił LKS Rogowo 17:4. Tutaj ponownie instynktem strzeleckim błysnął Artur Mikuła, który pięć razy trafił do bramki rogowian. Tym razem wsparli go koledzy Szymon Hutek i Tomasz Choczaj, którzy zdobyli po trzy gole.

Z tym samymi przeciwnikami grała inna poznańska drużyna - AZS AWF. Akademicy najpierw gościli w Rogowie, gdzie zwyciężyli 7:2. Następnego dnia sprawili niespodziankę i w Toruniu pokonali Pomorzanina 6:5. Do przerwy torunianie wygrywali 2:1, ale po przerwie poznaniacy wykazali lepsza skuteczność. Na boisku trwała wymiana ciosów, którą lepiej wytrzymali goście i przywieźli do Poznania bardzo cenne trzy punkty.

W Gnieźnie doszło natomiast do derbowego pojedynku Stelli ze Startem. Start to halowy wicemistrz kraju z poprzedniego sezonu i ta drużyna potwierdziła też swoje aspiracje w tym meczu. Co prawda Stella objęła prowadzenie w 7. minucie, jednak potem na parkiecie można było zauważyć przewagę Startu, który po trzydziestu minutach wygrywał 3:1. Zdecydowanie większe doświadczenie zawodników Startu zadecydowało o pewnym zwycięstwie tej drużyny 10:3. Tradycyjnie skuteczni byli Robert i Marcin Grotowscy oraz Mariusz Gromadzki przy krótkich rogach.

Za tydzień gnieźnieńskie ekipy przyjadą na mecze z Grunwaldem i AZS AWF do Poznania. Emocji z pewnością nie zabraknie.

LKS Rogowo - AZS AWF Poznań 2:7 (1:3)
bramki: F. Sławiński 2 (15, 51) - M. Ferenc 3 (50, 53, 59), A. Pacanowski 2 (15, 28-kr), M. Wieczorek (17), P. Bułka (42).
Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 5:10 (0:4)
bramki: K. Zakszewski 2 (31, 59), M. Zieliński (39), R. Kamiński (41), P. Karamuz(59) - A. Mikuła 7 (3, 23, 24, 33, 34, 43, 58), P. Bratkowski (18-kr), T. Marcinkowski (48-kr), K. Majchrzak (60).
Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań 5:6 (2:1)
bramki: M. Makowski 2 (36-kr, 50-kr), D. Mondrzejewski (4-k), A. Girtler (19-k), R. Szrejter (34) - M. Kasprzyk (13-kr), A. Pacanowski (32-kr), F. Bratkowski (33), B. Zieliński (38), M. Ferenc (38), Ł. Kosmaczewski (52).
LKS Rogowo - Grunwald Poznań 4:17 (3:8)

bramki: A. Kubiak 2 (24, 29), J. Mikulski (2), Sz. Pacanowski (39) - A. Mikuła 5 (6, 22, 35, 47, 51), Sz. Hutek 3 (26, 42, 57), T. Choczaj 3 (16, 18, 31), P. Bratkowski 2 (12, 54), Mat. Poltaszewski (29), T. Marcinkowski (27), P. Kozłowski (38), W. Rataj (59).
Stella Gniezno - Start Gniezno 3:10 (1:3)
bramki: M. Konieczny (7), D. Majewski (46), H. Grotowski (52) - R. Grotowski 3 (50, 52, 56), M. Grotowski 2 (21-kr, 36), M.Gromadzki 2 (15-kr, 26-kr), P. Tubacki (31), M. Wejerowski (41), G. Jankowski (59).