Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Hokej: Hokeiści zaczęli sezon bez niespodzianek

Fragment meczu AZS AWF Poznań – ZSMS Poznań (5:1)
Fragment meczu AZS AWF Poznań – ZSMS Poznań (5:1) Sławomir Seidler
Hokeiści na trawie rozpoczęli 51. sezon rozgrywek halowych. W pierwszym turnieju, jaki odbył się w Poznaniu, rywalizowało siedem, spośród ośmiu drużyn, jakie będą walczyły o medale w tym sezonie. Zabrakło jedynie poznańskiego Grunwaldu, który w miniony weekend grał w międzynarodowym turnieju w Moskwie.

Pierwszy poznański turniej nie przyniósł niespodzianek. Po dwa zwycięstwa zanotowały na swoim koncie trzy drużyny - AZS AWF Poznań, Pocztowiec Poznań oraz Pomorzanin Toruń. Akademicy pokonali ZSMS Poznań 5:1 oraz Mustangi Michałkowice 9:2. W tym pierwszym spotkaniu zawodnicy trenera Jerzego Jóskowiaka dobrze zagrali w pierwszej połowie. Po przerwie młodzież ZSMS, grająca bardzo ambitnie nie pozwoliła już sobie strzelić bramki.

Wicemistrz Polski Pocztowiec też zainkasował komplet punktów, wygrywając najpierw z Mustangami Michałkowice 11:6, a potem ze Startem Gniezno. W meczu z Mustnagami aż siedem bramek zdobył kapitan zespołu Dariusz Rachwalski. Komplet punktów wywiózł z Poznania Pomorzanin Toruń, który wygrał z ZSMS 6:3 oraz Bałaganami 10:6. W składzie tej drugiej drużyny grało wielu zawodników, którzy w sezonie na trawie występowali w Pomorzaninie. Tymczasem Grunwald Poznań zajął piąte miejsce w międzynarodowym turnieju w Moskwie. W meczu o tę pozycję wojskowi pokonali drużynę Szwecji 6:4. Imprezę niespodziewanie wygrał Iran (uczestnik lutowych MŚ w Poznaniu). A już we wtorek (Grodzisk Wlkp.) i środę (Poznań), towarzyskie mecze Polski z Australią.

Wyniki I turnieju mistrzostw Polski ZSMS Poznań - AZS AWF Poznań 1:5 (0:5)
Start Gniezno - Bałagany Łubianka 5:12 (4:5)
Mustangi Michałkowice - Pocztowiec Poznań 6:11 (2:6)
Pomorzanin Toruń - ZSMS Poznań 6:3 (2:1)
AZS AWF Poznań - Mustangi Michałkowice 9:2 (5:1)
Bałagany Łubianka - Pomorzanin Toruń 6:10 (2:3)
Pocztowiec Poznań - Start Gniezno 5:1 (1:0)