Hokej na trawie: Drugie starcie dla biało-czerwonych

Młodzieżowa reprezentacja Polski hokeistów na trawie, przygotowująca się do turnieju mistrzostw Europy grupy A, który odbędzie się w Siemianowicach Śląskich (25-31 lipca), wczoraj po raz drugi zmierzyła się w spotkaniu towarzyskim z rówieśnikami Malezji. Na stadionie ze sztuczną nawierzchnią w Środzie Wielkopolskiej, Polacy pokonali rywali 3:2 (1:1).

Po remisie w pierwszym pojedynku 4:4, tym razem polscy hokeiści zagrali zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim gra defensywna naszego zespołu mogła się podobać. W pierwszym meczu Malezyjczycy wypracowali sobie aż siedem krótkich rogów, a wczoraj ten stały fragment gry wykonywali tylko raz i do tego nieskutecznie.

A w drugim spotkaniu zaczęło się bardzo podobnie jak dzień wcześniej. Dokładnie w tej samej, czwartej minucie, zespół z Azji przeprowadził udaną akcję, a gola zdobył nawet ten sam zawodnik - Firhan. Na szczęście podopieczni trenerów Karola Śnieżka i Rafała Grotowskiego na więcej rywalom nie pozwolili i sami wreszcie spróbowali odważniej zaatakować. Po jednej z szybkich akcji znakomicie pod bramką Malezyjczyków znalazł się Marcin Lewartowski i wpakował piłkę do siatki. W pierwszej odsłonie polska drużyna miała także dwa krótkie rogi, jednak wykonywała je nieskutecznie. Natomiast po przerwie Polacy ruszyli do zdecydowanego ataku i długimi momentami rywale nie mogli przejść z piłką połowy boiska. Szkoda tylko, że spośród wielu sytuacji podbramkowych, jedną jedyną wykorzystał Karol Gozdowski w 43. minucie. W ostatnim fragmencie meczu goście z Azji postanowili jednak nie przegrać i w 63. minucie po kontrataku wyrównali na 2:2. Dwie minuty później Firhan zmarnował rzut karny, trafiając piłką w słupek. A ostatnie słowo w tym interesującym pojedynku należało do Polaków, którzy z ogromną determinacją natarli na rywali. I to się opłaciło, bo w 69. minucie nasi gracze wypracowali rzut karny, a pewnym jego wykonawcą okazał się Krystian Makowski i zasłużone zwycięstwo Polski 3:2 w Środzie Wielkopolskiej, stało się faktem.

Dzisiaj na stadionie AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu, młodzieżówki Polski i Malezji zagrają ze sobą po raz trzeci. Początek tego pojedynku o godzinie 18.

Polska (U-21) - Malezja (U-21) 3:2 (1:1)
bramki: 0:1 - Firhan (4), 1:1 - Marcin Lewartowski (12), 2:1 - Karol Gozdowski (43), 2:2 - Syomim (63), 3:2 - Krystian Makowski (69-karny).