Hokej na trawie: Faworyci nie zawiedli podczas inauguracji sezonu

Grunwald pokonał Gąsawę 11:0
Grunwald pokonał Gąsawę 11:0 Waldemar Wylegalski
Hokeiści na trawie rozpoczęli nowy sezon. Na inaugurację nie zanotowano niespodziewanych wyników, bo faworyci spotkań radzili sobie z rywalami.

Jako pierwsi na boisko wybiegali gracze Startu Gniezno oraz Siemianowic. Drużyna ze Śląska dość niespodziewanie objęła w tym meczu prowadzenie już w 2. minucie. Gnieźnianie wyrównali dziewięć minut potem.

Przewaga Startu była wyraźna, co przyniosło tej drużynie dwie następne bramki. Jednak ambitnie grający goście tuz przed przerwą zdobyli kontaktowego gola. W drugiej połowie gospodarze wygrywali już 5:2 i było jasne, że wywalczą trzy punkty. W końcówce spotkania Ślązacy zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, ale na więcej nie było ich stać.

Zupełnie bez historii potoczył się pojedynek mistrza Polski Grunwaldu Poznań z LKS Gąsawa. Wojskowi kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku przez 70 minut i pokonali rywala aż 11:0. Cztery gole w tym meczu zdobył Marcin Strykowski.

Były natomiast emocje w spotkaniu Polonii Środa z Pocztowcem Poznań. Na początku poprzedniego sezonu średzianie zdołali pokonać pocztowców. Ale tym razem im się nie udało. Pierwsi w tym boju zdobyli gola poznaniacy. Gospodarze przed przerwą wyrównali, a zaraz na początku drugiej połowy wyszli na prowadzenie 2:1. Potem nastąpił dobry fragment gry podopiecznych trenera Zbigniewa Rachwalskiego.

Pocztowcy zdobyli trzy kolejne gole (w tym dwa z krótkich rogów) i objęli prowadzenie 4:2. Polonię było jeszcze tylko stać na jedną bramkę i stąd porażka z Pocztowcem 3:4.

Podobnych emocji nie było już w dwóch kolejnych meczach. Co prawda Pomorzanin Toruń nie potrafił przez 35 minut pokonać bramkarza poznańskiej Warty, ale po przerwie gospodarze dominowali dość wyraźnie i zwyciężyli pewnie 5:1.

Z kolei poznańscy akademicy nie pozostawili żadnych złudzeń ekipie LKS Rogowo. Trzy zdobyte gole w pierwszym kwadransie meczu pokazało, kto jest lepszy. Na początku drugiej połowy AZS AWF wygrywał już nawet 7:0, a ostatecznie pokonał rogowian 8:2.

Start Gniezno - MKS Siemianowice 6:4 (3:2)
bramki: Wejerowski 3 (17, 48, 61), Gromadzki (11-kr), Szymański (20), R. Grotowski (45) - Woźniak (2), M. Bortlik (26), B. Szotek (59), Wieczorek (61).

Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 10:0 (4:0)
bramki: Strykowski 4 (12, 17, 48, 52), Dutkiewicz 2 (2, 8-kr), P. Bratkowski (45-kr), Rataj (36), Mat. Poltaszewski (57-kr), Petrykowski (61).

Polonia Środa - Pocztowiec Poznań 3:4 (1:1)
bramki: J. Krysztofiuk 2 (32-kr, 56), B. Jagodziński (39-kr) - K. Rachwalski 2 (15-k, 54), M. Juszczak 2 (42-kr, 47-kr).

Pomorzanin Toruń - Warta Poznań 5:1 (0:0)
bramki: Szyplik 2 (37, 42), Nowakowski 2 (45-kr, 65-kr), K. Makowski (70) - M. Paech (57-kr).

AZS AWF Poznań - LKS Rogowo 8:2 (5:0)
bramki: A. Pacanowski 2 (32, 41), Oszyjczyk (12), Ferenc (15), Zimnicki (15), P. Bułka (34), Lewandowski (42), F. Bratkowski (53) - P. Kubiak (51), A. Krokosz (58).