Hokej na trawie: Grunwald Poznań ucieka rywalom, trudna sytuacja Warty

Po 12 kolejkach w pierwszej lidze na czele tabeli umocnili się hokeiści Grunwaldu Poznań, którzy w weekend rozgromili 11:0 lokalnego rywala Wartę Poznań. Wyższość aktualnych wicemistrzów Polski nie podlegała dyskusji. Ostre strzelanie już w pierwszej minucie rozpoczął Tomasz Marcinkowski, a zakończył w 68. minucie Tomasz Dutkiewicz.

Podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego powiększyli jeszcze swoją przewagę, bowiem dotychczasowy wicelider AZS Politechnika Poznańska, wyraźnie przegrał w Poznaniu z mistrzem Polski Pomorzaninem Toruń 2:6. Poznaniacy już po niespełna 10 minutach przegrywali 0:2. W efekcie zespoły zamieniły się pozycjami. Teraz drugi w tabeli jest Pomorzanin, a trzeci AZS Politechnika Poznańska, obie drużyny tracą osiem punktów do mającego rozegrane jedno spotkanie więcej Grunwaldu.

Generalnie, na skutek porażki UKH Startu 1954 Gniezno u siebie z AZS AWF Poznań 2:4, i zwycięstwa LKS Gąsawa 7:2 z LKS Rogowo, coraz wyraźniej krystalizuje się czołówka. O miejscu w najlepszej czwórce, która wystąpi w turnieju finałowym MP, oprócz Grunwaldu, Pomorzanina, AZS Politechnika Poznańska i AZS AWF Poznań praktycznie myśleć może jeszcze tylko LKS Gąsawa.

Ostatnie miejsce oznaczające automatyczny spadek z pierwszej ligi opuściła Polonia Środa Wielkopolska, która w meczu bardzo ważnym dla układu końcówki tabeli pokonała na własnym boisku Siemianowiczankę 3:1. Outsiderem została Warta Poznań, która traci do Polonii Środa trzy oczka. Sytuacja jednego z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiego hokeja na trawie jest coraz trudniejsza.