Hokej na trawie: Polacy pokonali Koreańczyków 5:4!

JAC
Bardzo solidnie spisuje się reprezentacja Polski w hokeju na trawie mężczyzn, podczas turnieju Champions Challenge I, jaki odbywa się w argentyńskim Quilmes. Po porażce z Malezją 0:4 i remisie z Kanadą 3:3, a trzecim meczu eliminacyjnym Polacy pokonali Koreańczyków z Południa 5:4 (1:2).

Biało-czerwoni od wielu lat nie potrafili pokonać azjatyckiego przeciwnika i ta wygrana to bardzo cenny sukces. Tym bardziej, że w tym spotkaniu Polacy prowadzili już nawet 5:2.

Gracze trenera Karola Śnieżka w ciągu pięciu minut drugiej połowy zdobyli trzy gole, a potem w ostatnim fragmencie nie dali sobie "wyrwać" zwycięstwa. Jeśli Polacy zajmą w grupie A drugą lokatę, to w czwartek w ćwierćfinale zagrają z trzecim zespołem grypy B (Argentyna, Irlandia, Japonia, RPA). Zakończenie turnieju w Quilmes 2 grudnia.

Polska - Korea Płd. 5:4 (1:2)
bramki: Szymon Hutek (26), samobójcza (40), Dariusz Rachwalski (42), Mirosław Juszczak (45-kr), Tomasz Górny (58) - Jong Hyun Jang 2 (33-kr, 63-kr), Hyo Sik You (2), Hye Sung Hyun (64).