Hokej na trawie: Wygrana Polaków i porażka Polek w Indiach

JAC
Udostępnij:
Polscy hokeiści pokonali ekipę Kanady 3:2 (2:1) w drugim spotkaniu podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Londynie. W stolicy Indii New Delhi gra też reprezentacja kobiet. W drugim meczu Polki uległy Włoszkom 1:4 (0:0).

Po porażce w pierwszym spotkaniu z Francuzami 1:2, polscy hokeiści musieli wygrać z Kanadą, aby zachować szanse na olimpijski awans. Biało-czerwoni już w pierwszej połowie prowadzili 2:0, ale rywale po przerwie doprowadzili do remisu.

Zwycięskiego gola Polacy zdobyli w ostatnich sekundach meczu z krótkiego roku (Dariusz Rachwalski). Wcześniej bramki dla polskiej drużyny zdobyli: Mateusz Poltaszewski i Artur Mikuła.

W pojedynku kobiet Polska - Włochy zakończonym wynikiem 1:4 honorowego gola dla biało-czerwonych zdobyła Anna Grzanka.

W poniedziałek będzie dzień przerwy w turnieju.