sportowy24
  Hokej: Polska za rok zagra w Kijowie. Dwa turnieje MŚ w...

  Hokej: Polska za rok zagra w Kijowie. Dwa turnieje MŚ w naszym kraju!

  Andrzej Stanowski

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Hokej: Polska za rok zagra w Kijowie. Dwa turnieje MŚ w naszym kraju!

  ©fot. Lucyna Nenow/ Polska Press

  Na kongresie IIHF w Moskwie podjęto decyzję, że mistrzostwa świata dywizji 1A w 2017 roku odbędą się w Kijowie w dniach 22-28 kwietnia. To bardzo ważna decyzja dla naszej reprezentacji, która występuje w tej dywizji.
  Hokej: Polska za rok zagra w Kijowie. Dwa turnieje MŚ w naszym kraju!

  ©fot. Lucyna Nenow/ Polska Press

  Swoją kandydaturę zgłosiła także Austria, ale Ukraina wygrała w głosowaniu jednym głosem, stosunkiem 13 do 12.

  Mistrzostwa mają być rozegrane w kijowskim Pałacu Sportu mogącym pomieścić około 6 tysięcy widzów. W tym miejscu trzeba przypomnieć, że Ukraina, konkretnie Donieck, miała organizować MŚ dywizji 1A w 2015 roku, ale z uwagi na sytuację polityczną w tym kraju zrezygnowała z imprezy, przejęła ją Polska, konkretnie Kraków.

  W Kijowie w dywizji 1A zagrają, obok Polski, spadkowicze z elity Węgry i Kazachstan oraz Ukraina (beniaminek), Austria i Korea Płd.

  Na kongresie IIHF do 13-osobowego zarządu została wybrana Polka 34-letnia Marta Zawadzka. Jest pierwszą Polką we władzach IIHF.

  Polska zorganizuje w przyszłym roku aż dwa turnieje mistrzostw świata kobiet. Seniorki będą, jako beniaminek, gospodarzem MŚ 1B. Czempionat zostanie rozegrany od 8 do 14 kwietnia 2017 roku.

  - Po dwóch latach z rzędu promocji męskiego seniorskiego hokeja w naszym kraju przyszła kolej na damy. Cieszymy się, że pierwszy raz w historii polskiego hokeja będziemy mogli zorganizować seniorskie mistrzostwa świata kobiet - komentuje wprost z kongresu w Moskwie prezes PZHL Dawid Chwałka.

  Polskie juniorki (kadra U18), które podobnie do seniorek wywalczyły ostatnio awans do dywizji 1B, także będą gospodarzem mistrzostw świata. Turniej odbędzie się od 7 do 14 stycznia. Możliwe, że areną zmagań będzie lodowisko Jastor w Jastrzębiu-Zdroju.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku