Hokejowe MŚ: Pewne wygrane Rosji i Kanady

Andrzej Stanowski
iihf.com
Na hokejowych mistrzostwach świata elity w Paryżu i w Kolonii wygrywali w poniedziałek faworyci.

Rosjanie odnieśli w mistrzostwach trzecie zwycięstwo, zwyciężyli Niemcy 6:3. Już w pierwszej tercji trzy razy pokonywali bramkarza gospodarzy, a dwukrotnie czynił to Szipaczow na co dzień gracz SKA St. Petersburg. W drugiej tercji Rosjanie dołożyli dwa gole, w trzeciej zwolnili tempo i Niemcy zmniejszyli rozmiary porażki, zdobywając dwa gole.

Także po raz trzeci wygrali Kanadyjczycy, nie wysilając się zbytnio pokonali Białoruś 6:0. Świetnie na tych mistrzostwach gra napastnik „Klonowego Liścia” MacKinnon, zdobył wczoraj dwa gole i jest w tej chwili najlepszym strzelcem turnieju z pięcioma bramkami.

Gr. A
: Rosja – Niemcy 6:3 (3:0, 2:0, 1:3), gr. A: Kanada – Białoruś 6:0 (1:0, 2:0, 3:0).

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Hokejowe MŚ: Pewne wygrane Rosji i Kanady - Gazeta Krakowska