Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Horrendalne dopłaty za ogrzewanie w Jarocinie. W ciągu 30 dni muszą zapłacić nawet 6 tys. zł

OPRAC.:
Weronika Błaszczyk
Weronika Błaszczyk
Rozliczenie miało zaś nie być wcześniej przygotowane, ponieważ pokładano nadzieję w tym, że dodatek węglowy, który został ustawowo wprowadzony w zeszłym roku, będzie miał wpływ na rozliczenie kosztów ogrzewania.
Rozliczenie miało zaś nie być wcześniej przygotowane, ponieważ pokładano nadzieję w tym, że dodatek węglowy, który został ustawowo wprowadzony w zeszłym roku, będzie miał wpływ na rozliczenie kosztów ogrzewania. Łukasz Gdak/materiał ilustracyjny
Od kilkuset do nawet 6 tysięcy złotych muszą zapłacić lokatorzy mieszkań socjalnych przy ulicy Parowozownia w Jarocinie. Dostali oni rozliczenie kosztów ogrzewania, które trzeba uregulować w ciągu 30 dni.

Mieszkańcy w Jarocinie dostali rozliczenia kosztów ogrzewania

Lokatorzy mieszkań socjalnych przy ulicy Parowozownia w Jarocinie otrzymali rozliczenie kosztów ogrzewania za 2021 i 2022 rok. Niektórzy z nich mają niedopłatę, którą należy uregulować w ciągu 30 dni. Kartka była podpisana przez pracownika technicznego spółki JTBS. Jak ustalił portal jarocinska.pl, mieszkańcy domyślili się, że chodzi o koszty ogrzewania. Kwoty były bardzo duże i sięgały od ponad tysiąca do nawet 6 tysięcy złotych.

Czytaj też: Brak ogrzewania, grzyb i ulatniający się gaz. W takich warunkach żyją mieszkańcy TBS. Dlaczego nikt im nie chce pomóc?

- Jestem w szoku. Jestem zmasakrowana. Od lipca 2021 roku już tam nie mieszkam, bo dostałam mieszkanie na ul. Świętego Ducha w Jarocinie. Nie miałam żadnego zadłużenia, a teraz dowiaduję się, że muszę zapłacić 1.351,88 zł

- mówi dla jarocinska.pl jedna z mieszkanek, która samodzielnie wychowuje pięcioro dzieci. Jak wyjaśnia, płaci 600 zł za mieszkanie, a za prąd 1 800 zł, który spłaca w ratach. Nie jest w stanie uregulować dodatkowego długu.

Ilona Zielińska, dyrektorką JTBS, podkreśla, że najemca, zgodnie z podpisaną umową, prócz stawki za najem lokalu socjalnego, płaci zaliczki na media, w tym zaliczkę na centralne ogrzewanie, które jest rozliczane względem faktycznie poniesionych kosztów. W przypadku ewentualnych dopłat czy nadpłat zaliczka była odpowiednio regulowana do poszczególnego najemcy.

Rozliczenie miało zaś nie być wcześniej przygotowane, ponieważ pokładano nadzieję w tym, że dodatek węglowy, który został ustawowo wprowadzony w zeszłym roku, będzie miał wpływ na rozliczenie kosztów ogrzewania. Spółka spodziewała się, że dodatkiem będą objęci też najemcy budynków wielorodzinnych.

Zielińska dodała jednak, że do końca kwietnia spółka chce spotkać się ze wszystkimi najemcami lokali i pozostaje w kontakcie z Centrum Usług Społecznych. Dyrektor centrum, Igor Armon, także potwierdza, że nie pozostawią ludzi bez pomocy.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Dom za kilkadziesiąt tysięcy? Brzmi naprawdę dobrze, dopóki nie zagłębimy się w treść ogłoszenia i nie zobaczymy zdjęć. Najtańsze nieruchomości na sprzedaż w większości przypadków wymagają dalszych, często niemałych nakładów finansowych. Są jednak i takie domy, które - choć wspomnianego remontu wymagają - mają "duszę" i już na pierwszy rzut oka widać, że w odpowiednich rękach mają szansę odzyskać dawny blask.Jak wyglądają i ile kosztują najtańsze domy na sprzedaż w Wielkopolsce? Sprawdź najciekawsze oferty --->

Najtańsze domy na sprzedaż w Wielkopolsce. Jak wyglądają i i...

Klucze do nowych mieszkań TBS w Kaliszu wręczone

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski