Huawei MateBook 14. Nowoczesny laptop do pracy i zdalnej nauki

Materiał informacyjny Huawei
Praca zdalna i nauka online to nowa rzeczywistość wielu Polaków. Nie jest to jednak możliwe bez odpowiedniego zaplecza technicznego. Dostosowując się do nowych potrzeb klientów, Huawei przygotował dla nich ultracienki i niezwykle wydajny laptop MateBook 14. Huawei zdążył nas już przyzwyczaić do tego, że oferuje urządzania w ponadprzeciętnej jakości za przystępną cenę. Tak jest i tym razem.

Laptop do pracy. Na co musisz zwrócić uwagę?

Laptop stanowi dziś nieodłączne narzędzie pracy. Urządzenie tego typu coraz częściej z powodzeniem zastępuje stacjonarny komputer, nawet przy pracy w biurze lub – jak to ostatnio ma miejsce - w domowym zaciszu, podczas pracy zdalnej. Jego niewątpliwą zaletą są gabaryty, sprawiające, że sprzęt możemy zawsze zabrać ze sobą i korzystać z niego nawet w czasie podróży.

Aby jednak było to wygodne, laptop do pracy musi posiadać kilka cech.

  1. Łatwy do przenoszenia. Urządzenie musi być wystarczająco lekkie, a jego wielkość musi być dostosowana do naszych potrzeb. Użytkownicy, zarówno ci pracujący na laptopie stacjonarnie, jak i ci zabierający go „w trasę”, jako optymalne często wybierają laptopy 14-calowe.
  2. Pojemna bateria. Wszak nie chcielibyśmy, aby sprzęt wyłączył się w najmniej odpowiednim momencie.
  3. Kompatybilność z innymi sprzętami. Nie ma co ukrywać, że dziś laptop rzadko jest jedynym urządzeniem, które nosimy przy sobie. Niemal zawsze nieodłącznym wyposażeniem naszego codziennego ekwipunku jest smartfon. Kupując więc przenośny komputer, powinniśmy zwrócić uwagę na jego kompatybilność z innymi urządzaniami, które często mamy przy sobie lub które są w naszym domowym wyposażeniu.

Laptop do 4000. Ponadprzeciętna jakość w dobrej cenie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, którzy chcą nabyć urządzenie w przystępnej cenie, a przy tym spełniające wszystkie powyższe wymagania, Huawei stworzył laptop MateBook 14. Urządzenie, które miało swoją światową premierę w połowie września 2020 roku, dostępne jest już w naszym kraju.

Nowy produkt Huawei wyróżnia się niezwykłą smukłością - szerokość aluminiowej obudowy laptopa w najszerszym miejscu wynosi 15,9 mm, a co za tym idzie niewielką wagą (1,49 kg), która umożliwia bezproblemowe przenoszenie urządzenia. Całość nowoczesnego dizajnu dopełnia bezramkowy ekran FullView 2k.

Wysoką wydajność sprzętu zapewnia procesor AMD Ryzen5-4600H, zbudowany w zaawansowanym, 7-nanometrowy procesie technologicznym, a także ośmio- lub szesnastogigabajtowa pamięć operacyjna (w zależności od konfiguracji). Pamięć wewnętrzna Matebook 14 w obu wersjach wynosi 512 GB.

Laptop zaopatrzony został w dobrze znany i przyjazny w obsłudze system operacyjny Windows 10 Home.
Bateria o pojemności 56 watogodzin (Wh) zapewni nam bezpieczeństwo pracy przez długi czas, bez ładowania.

Co więcej, urządzenie od Huawei jest wyjątkowo ciche. A to dzięki podwójnemu układowi chłodzenia Shark Fin 2.0, który skutecznie optymalizuje przepływ powietrza, rozpraszając generowane podczas pracy laptopa ciepło, przez co urządzenie nie przegrzewa się i pracuje niemal niezauważalnie.

Wszyscy wiemy, że używanie myszki nie w każdych warunkach jest równie wygodne. Dlatego MateBook 14 wyposażony został w duży, wygodny touchpad (o 30% większy w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji).

Touchpad umożliwia także sprawną komunikację laptopa z innymi urządzeniami. W touchpad wbudowany został Huawei Share, dzięki czemu użytkownik może w wygodny i szybki sposób przesyłać dane między laptopem a smartfonem lub tabletem Huawei, wyposażonym w komunikację bliskiego zasięgu - technologię NFC.

Posiadacz sprzętu od Huawei może także współdzielić ekrany urządzeń mobilnych. Aby to zrobić, wystarczy między współdzielonymi ekranami przesunąć dowolny plik, aby zapisać go w pamięci drugiego urządzenia.

Laptop dla dziecka: czego potrzebuje nowe pokolenie?

Komputer to nie tylko urządzenie służące pracy zawodowej. Dziś, kiedy z powodu pandemii koronawirusa, niemal wszystkie szkoły przeszły na zdalne nauczanie, jest on w zasadzie obowiązkowym narzędziem, pozwalającym uczniom realizować obowiązek szkolny.

W związku z tym dzieci spędzają przed ekranem monitora znacznie więcej czasu, niż robiły to przed wybuchem pandemii. Warto więc zaopatrzyć młodych ludzi w urządzenia, które sprawdzą się jako pomoc naukowa, nie powodując przy tym uszczerbku na zdrowiu.

Aby chronić wzrok naszych milusińskich, Huawei wyposażył ekran nowego laptopa MateBook 14 w technologię ochrony wzroku, poprzez ograniczenie emisji niebieskiego światła, emitowanego powszechnie przez cyfrowe urządzenia. Wysokiej klasy ochrona w tym zakresie potwierdzona została certyfikatem bezpieczeństwa i jakości TÜV Rheinland.

W internetowej szkole ważny jest także dobrej jakości obraz. Wszyscy uczestnicy wirtualnych lekcji chcieliby dobrze widzieć swoich nauczycieli i innych uczniów. Płynny obraz i naturalne kolory zapewni w tym zakresie, zainstalowana w MateBook 14 kamera internetowa. Została ona zainstalowana nie na górnej części obudowy, ale w klawiaturze. Kamera jest schowana, i aby się wysunęła, należy wcisnąć klawisz z symbolem aparatu. To świetny pomysł dla osób ceniących sobie prywatność, a przecież bezpieczeństwo najmłodszych jest najwyższym priorytetem.

Rekomendowana cena modelu Matebook 14 - 3599 zł.

Materiał oryginalny: Huawei MateBook 14. Nowoczesny laptop do pracy i zdalnej nauki - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie