I liga: Warta przegrywa i traci kontakt z czołówką

SZKI
Piłkarze Warty Poznań nie wykorzystali atutu własnego boiska i przegrali z ŁKS-em Łódź 1:2 (1:2).

Dla obu jedenastek było to bardzo ważne spotkanie. Zwycięstwo jednej z drużyn pozwoliło jej utrzymać bliski kontakt ze ścisłą czołówką ligowej stawki. Poznaniacy mieli jeszcze w pamięci pierwsze spotkanie w Łodzi, gdzie przegrali 0:1. Mimo że długo zieloni grali w tym meczu z przewagą dwóch zawodników, to nie udało im się nawet zremisować. Teraz pałali żądzą rewanżu.

Już w 2. min. prowadzenie dla poznaniaków uzyskał Piotr Reiss. Rywale jeszcze przed przerwą zadali dwa zabójcze ciosy. Najpierw był zawodnik Lecha Poznań Damian Nawrocik wyrównał, a tuż przed przerwą drugiego gola dla łodzian dołożył Krzysztof Mączyński.

Warta Poznań - ŁKS Łódź 1:2 (1:2)
Bramki:
1:0 Piotr Reiss (2-wolny), 1:1 Damian Nawrocik (28), 1:2 Krzysztof Mączyński (44).
Żółte kartki: Adrian Bartkowiak, Piotr Reiss (Warta).
Sędzia: Rafał Greń (Rzeszów). Widzów: 1 300.