III liga: Derby Wielkopolski dla Sokoła Kleczew! Pogoń Nowe Skalmierzyce przełamuje złą passę i pokonuje Zawiszę Bydgoszcz

Maksymilian Dyśko
Sokół zwycięski w derbach Wielkopolski.
Sokół zwycięski w derbach Wielkopolski. Czesław Kościelski
Weekend na trzecioligowych boiskach należał do bardzo emocjonujących. W derbach Wielkopolski byliśmy świadkami wielu bramek, w których Polonia Środa Wielkopolska uległa Sokołowi Kleczew (2:3), a Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrała 2:1 z wyżej notowanym Zawiszą. Unici rozegrali wyjazdowe spotkanie z rezerwami Pogoni Szczecin, w którym przegrali 0:3.

Polonia wymierzyła szybkie dwa ciosy w pierwszej połowie

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym spotkaniem był mecz Polonii Środa Wielkopolska z Sokołem Kleczew. Gospodarze do tego spotkania przystępowali w roli faworytów. Już w piątej minucie podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki został Kacper Nowak. Dziesięć minut później po wejściu w pole karne Antoniego Prałata futbolówkę przejął Aleksander Kluczyński, który mierzonym strzałem w lewy róg bramki podwyższył prowadzenie na 2:0. Szybkie dwa ciosy podrażniły ekipę gości i Sokół siedem minut później strzelił bramkę kontaktową. Autorem bramki został Tomasz Kowalczuk. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Zmiennicy odmienili obraz gry Sokoła

Po zmianie stron obie drużyny dochodziły do sytuacji strzeleckich, jednak to Polonia była bliższa strzelenia kolejnej bramki. Niespodziewanie w 56 minucie zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał nowy nabytek Sokoła - Krystian Pawlak, który wyrównał stan rywalizacji. W 62 minucie trener gości wpuścił na plac gry Mateusza Wzięcha i od tego momentu Sokół kreował sobie kolejne sytuacje. W 82 minucie kapitalne dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Mateusza Wzięcha na bramkę zamienił Fabian Grzelka, który wszedł dwie minuty wcześniej na plac gry. Pod koniec spotkania drugą żółtą kartkę otrzymał Eryk Kryg i goście kończyli ten mecz w dziesięciu. Spotkanie zakończyło się porażką ekipy gospodarzy i tym samym Sokół odnotowuje drugie zwycięstwo z rzędu nad Polonią Środa Wielkopolska.

- Cieszę się z tego, że po wejściu z ławki udało się zanotować bardzo ważną asystę przy golu na 2:3. Bardzo budujące jest to, że przegrywając 2:0 zdołaliśmy odwrócić przebieg meczu i go wygrać. Szkoda niewykorzystanych sytuacji w końcówce meczu bo mogliśmy zamknąć to spotkanie a tak wdała się niepotrzebna nerwówka. Za tydzień trudny mecz z Olimpią Grudziądz, ale podbudowani derbowym zwycięstwem na pewno powalczymy o zwycięstwo

– powiedział Mateusz Wzięch.

W następnej serii gier, 25 marca o godzinie 15:00, Sokół Kleczew podejmie Olimpię Grudziądz, natomiast podopieczni Pawła Juszczyka i Marcina Duchały udadzą się do Wolina by zmierzyć się z miejscową Vinetą. Mecz odbędzie się tego samego dnia o godzinie 12:30.

Pogoń przełamuje złą passę i wygrywa z Zawiszą

Bardzo ważną wygraną mogą pochwalić się gracze Pogoni Nowe Skalmierzyce, którzy w starciu z Zawiszą Bydgoszcz zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Warto dodać, że wcześniejsze spotkania między tymi drużynami kończyły się wysokimi wygranymi Zawiszy.
Spotkanie od samego początku było wyrównane, lecz w 20 minucie arbiter wskazał na wapno za faul na zawodniku gości – Krzysztofie Dymarskim. Jedenastkę pewnie wykonał Daniel Kaczmarek i to Pogoń wyszła na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze raz do głosu doszli goście. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Majerz. Była to dla niego siódma bramka w obecnym sezonie. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zawisza był w dalszym ciągu bezradny. W 80 minucie bramkę kontaktową z rzutu wolnego strzelił Zawisza, lecz trzy punkty pojechały Nowych Skalmierzyc.
W ramach 21. kolejki Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Cartusią Kartuzy, 1 kwietnia o godzinie 12:00.

Kolejny mecz bez zwycięstwa Unii

Ostatnie spotkanie w ramach 20. kolejki wśród wielkopolskich drużyn rozgrywała Unia Swarzędz, która na wyjeździe uległa rezerwom Pogoni Szczecin. Podopieczni Tomasza Bekasa przegrali 0:3. W następnej serii gier zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz. Mecz zostanie rozegrany 25 marca o godzinie 13.

Wyniki 20. kolejki III ligi:

• Błękitni Stargard - Stolem Gniewino 2:2
  • Gedania Gdańsk - Świt Skolwin 3:1
  • Olimpia Grudziądz - Unia Solec Kujawski 4:1
  • Polonia Środa Wielkopolska - Sokół Kleczew 2:3 (Kacper Nowak 5, Aleksander Kluczyński 15 - Tomasz Kowalczuk 22, Krystian Pawlak 56, Fabian Grzelka 80
  • Cartusia Kartuzy - Vineta Wolin 1:1
  • Unia Janikowo - Jarota Jarocin 0:3 (wo)
  • Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2 (Patryk Urbański 80 - Daniel Kaczmarek 20 (k), Kacper Majerz 38)
  • Pogoń II Szczecin - Unia Swarzędz 3:0 (Bartosz Krzysztofek 9, Kacper Lukasiak 72, Kacper Zaborski 84.)
  • KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia, 19 marca, 14:00
Jak radzą sobie lechici na wypożyczeniach? W galerii w sposób szczegółowy opisujemy ich sytuację. Przejdź do galerii ⮕

"Niebiesko-biała obserwacja". Tak gracze Lecha Poznań spisuj...