III liga: Piąta wygrana z rzędu Polonii Środa Wielkopolska, Mateusz Wzięch bohaterem Sokoła Kleczew, kolejny remis Unii Swarzędz

Maksymilian Dyśko
W następnej serii gier Bartosz Bartkowiak będzie przyglądać się poczynaniom swoich kolegów z trybun. Pomocnik Polonii otrzymał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Czesław Kościelski
14. kolejka III ligi za nami. Polonia Środa Wielkopolska odniosła piąte zwycięstwo z rzędu. Sokół Kleczew oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce również sięgnęły po komplet punktów, a Unia Swarzędz zremisowała z Vinetą Wolin. Co działo się w ten weekend na trzecioligowych boiskach?

Błękitni Stargard - Polonia Środa Wielkopolska 1:2

Podopieczni Pawła Juszczyka i Marcina Duchały dają ogromne nadzieje sympatykom Polonii Środa Wielkopolska na wywalczenie awansu do eWinner 2. ligi. W wyjazdowym starciu przeciwko Błękitnym Stargard, niebiesko-biało-czerwoni zapewnili sobie komplet punktów w ostatnich minutach spotkania. Od samego początku poloniści ruszyli do ataku. Wynik meczu w 13. minucie otworzył Jędrzej Drame, dla którego było to czwarte trafienie w tym sezonie. Po szybko straconej bramce, gospodarze przejęli inicjatywę i częściej dochodzili do głosu, stwarzając sobie dogodne sytuacje do strzelenia wyrównującej bramki. W 30 min. najlepszy strzelec Błękitnych doprowadził do wyrównania pokonując golkipera gości, Przemysława Frąckowiaka. Do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron, ponownie podopieczni Pawła Juszczyka i Marcina Duchały ruszyli do ataku. W 50 minucie, blisko strzelenia drugiej bramki dla niebiesko-biało-czerwonych był Michał Walczak, jednak piłka po uderzeniu głową, zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy. W doliczonym czasie gry, Bartosz Bartkowiak, popisał się precyzyjnym zagraniem, podając do Mikołaja Witkowskiego, a ten wyprowadził drużynę na prowadzenie i zapewnił ekipie Polonii komplet punktów. Warto wspomnieć, iż żółtą kartkę w tym meczu otrzymał najlepszy strzelec drużyny, Bartosz Bartkowiak, który tym samym, będzie pauzował w starciu z Olimpią Grudziądz.

Sokół Kleczew - Bałtyk Gdynia 2:1

Sokół Kleczew, dzięki wygranej z Bałtykiem Gdynia wyprzedził w ligowej tabeli Unię Swarzędz. Podopieczni Łukasza Cichosa odnieśli drugą wygraną z rzędu. W naszej opinii najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w tym spotkaniu był Mateusz Wzięch, który w 44 minucie wywalczył rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał niezawodny Tomasz Kowalczuk.

Po zmianie stron indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Wzięch, który po dryblingu w polu karnym oddał precyzyjny strzał w światło bramki i było już 2:0. W kolejnych minutach spotkania gospodarze obijali bramkę przyjezdnych, lecz sześć minut przed zakończeniem meczu to goście zdobyli kontaktowego gola. Autorem bramki został Jan Klimek. Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła Kleczew 2:1.

- Wywalczony rzut karny i zdobyta bramka cieszą, natomiast trzeba pamiętać, iż na każdą bramkę pracuje cały zespół. Uważam, że mieliśmy zdecydowaną przewagę, choć przeciwnik ambitnie przez 90 minut dążył do zmiany wyniku. Przed nami trudne, wymagające spotkania z czołowymi drużynami, natomiast wierzymy w to, że uda nam się zdobyć punkty

– powiedział zawodnik Sokoła Kleczew, Mateusz Wzięch.

W następnej kolejce Sokół Kleczew zmierzy się na wyjeździe z KP Starogardem Gdańskim. Mecz zostanie rozegrany 5 listopada o godzinie 13.

Vineta Wolin - Unia Swarzędz 0:0

Unici zremisowali w starciu z Winetą i tym samym wywieźli cenny punkt z Wolina. W 9 min. czerwoną kartkę otrzymał obrońca „Dumy Swarzędza” Tomasz Neumann, który sfaulował rywala w sytuacji sam na sam. Osłabieni goście zostali zepchnięci do defensywy i spotkanie kontrolowali gospodarze, zagrażając kilkukrotnie bramce podopiecznych Tomasza Bekasa. Swarzędzanie pomimo gry w dziesięciu wywiązywali się ze swoich zadań defensywnych i mecz zakończył się wynikiem 0:0. Dla Unii był to trzeci bezbramkowy remis w tym sezonie.

W 15. serii gier dojdzie do derbów Wielkopolski, ponieważ Unia Swarzędz podejmie Jarotę Jarocin. Mecz odbędzie się 5 listopada o godzinie 13.

Wyniki 14. kolejki III ligi

• Błękitni Stargard - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (Damian Niedojad 31 - Jędrzej Drame 13, Mikołaj Witkowski 90)
  • Olimpia Grudziądz - Cartusia Kartuzy 3:0
  • Gedania Gdańsk - Unia Janikowo 2:1
  • Stolem Gniewino - Zawisza Bydgoszcz 0:0
  • Świt Skolwin - Pogoń II Szczecin 0:2
  • Unia Solec Kujawski - KP Starogard Gdański 1:2
  • Sokół Kleczew - Bałtyk Gdynia 2:1 (Tomasz Kowalczuk 44 (k), Mateusz Wzięch 55 - Jan Klimek 84)
  • Vineta Wolin - Unia Swarzędz 0:0
  • Jarota Jarocin - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:1 (Kamil Zadka 88)
Gdziekolwiek się pojawi, przyciąga spojrzenia (i obiektywy fotoreporterów). Uroczysta gala, romantyczna kolacja, wesele - Anna Lewandowska zawsze wie, co na siebie włożyć, żeby wyglądać olśniewająco. Trenerka i bizneswoman za każdym razem udowadnia, że zasługuje na miano ikony stylu, a prezentowane przez nią stylizacje robią furorę wśród jej fanek. Nic dziwnego, bo żona Roberta Lewandowskiego wie, co założyć, by przy każdej okazji wyglądać modnie i zachwycająco. Zobaczcie najpiękniejsze kreacje Anny Lewandowskiej --->

Oto prawdziwa ikona stylu! Anna Lewandowska wyznacza trendy....