III liga: Polonia Środa wygrywa derby z Jarotą w Jarocinie

Jarota lepiej rozpoczął derby, ale goście ze Środy zdołali odwrócić losy meczu i wygrali 2:1 Czesław Kościelski
W trzecioligowych derbach Wielkopolski Polonia Środa pokonała w Jarocinie Jarotę 2:1. Unia Swarzędz wygrała ze swoją imienniczką z Janikowa 1:0. Sokół Kleczew przegrał z Gedanią Gdańsk 1:2

Jarota Jarocin - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (1:1)

Derby Wielkopolski w Jarocinie na początku toczyły się pod dyktando Jaroty. Gospodarze częściej byli w posiadaniu piłki, stwarzali sobie też lepsze sytuacje.
W 11 min. arbiter podyktował jedenastkę dla Jaroty, po tym jak w narożniku pola karnego sfaulowany został Mikołaj Jankowski. Do piłki ustawionej 11 metrów przed bramką podszedł Krzysztof Bartoszak. Strzał napastnika gospodarzy obronił Przemysław Frąckowiak, ale wobec dobitki Bartoszaka, który ze stoickim spokojem przyjął piłkę na pierś i uderzył z woleja, był już bezradny.
Jarota jednak nie potrafił utrzymać prowadzenie do przerwy. Goście wyrównali w 34 minucie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Piotr Wujec i strzałem głową nie dał szans Lorkowi.
Ten gol dodał Polonii animuszu. Po zmianie stron to goście mieli inicjatywę i częściej zagrażali bramce Jaroty. Lorek był jednak czujny i pewnie bronił uderzenia Drame i Bartkowiaka. Był jednak bezradny w 81 minucie. Polonia wyprowadziła szybki atak, który wykończył Jakub Giełda. „Joker” trenera Juszczyka nie miał łatwej sytuacji, ale zachował zimną krew i zapewnił Polonii wyjazdowe zwycięstwo.
Bramki: Bartoszak (11) - Wujec (34), Giełda (81)

Unia Swarzędz - Unia Janikowo 1:0 (0:0)

Wygrała także Unia Swarzędz. Beniaminek podejmował swoją imienniczkę z Janikowa. Doświadczeni goście zepchnęli podopiecznych Tomasza Bekasa do defensywy, ale ci dobrze się bronili. Po zmianie stron mecz się wyrównał. Gdy wydawało się, że zakończy się on bezbramkowym remisem, w 88 minucie Jan Paczyński w polu karnym dostrzegł Adama Boruckiego, a ten mocnym strzałem zapewnił gospodarzom zwycięstwo.
Bramka: Borucki (88)

Sokół Kleczew - Gedania Gdańsk 1:2 (0:0)

Rozczarował swoich kibiców Sokół Kleczew, który uległ beniaminkowi Gedanii Gdańsk 1:2. Po pierwszej, bezbarwnej połowie, gościom po przerwie wystarczyło 6 minut by objąć dwubramkowe prowadzenie. Najpierw wynik otworzył kapitan zespołu Michał Gajewski. Gdańszczanie ruszyli z kolejnymi atakami i już po chwili mieli szansę na podwyższenie wyniku z rzutu karnego. W tej sytuacji nie pomylił się Wojciech Zyska. Sokół w 66 minucie po strzale Tomasza Kowalczuka zdobył kontaktowego gola, ale na więcej gospodarzy już nie było stać.
Bramki: Kowalczuk (66) - Gajewski (47), Zyska (53 - k)

Inne wyniki 5 kolejki:

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Cartusia 3:1 Majerz (9), Goliński (34), Szczepanik (69) - Trela (42));
Unia Solec Kujawski - Stolem 1:1 Pacek (5) - Wachowiak (60);
Vineta Wolin - Olimpia Grudziądz 0:5 Doba (15, 55), Sikorski (38), Kurowski (58), Balotelli (88);
Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:5 Sluga (57) - Żylski (26, 37), Urbański (50), Rugowski (56), Falciano (78);
KP Starogard Gdański - Pogoń II Szczecin 0:2 Mruk (30), Bąk (62)