III Liga: Warta Poznań liderem [ZDJĘCIA]

III Liga: Warta Poznań liderem [ZDJĘCIA] Adrian Wykrota
Piłkarze Warty wykorzystali potknięcie dotychczasowego lidera Jaroty Jarocin, który bezbramkowo zremisował w Brodnicy ze Spartą, i po zwycięstwie w Poznaniu z Nielbą Wągrowiec 3:1 (2:0) objęli prowadzenie w tabeli trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Poznańscy zieloni wygrali zasłużenie, a bramki dla nich zdobyli: Krzysztof Biegański 2 (34, 35) i Łukasz Spławski (82). Honorowego gola dla Nielby strzelił Rafał Leśniewski (52).

Przerwana natomiast została dobra passa Lecha II Poznań. Podopieczni Iwana Djurdjevicia, którzy w poprzednich pięciu meczach zgromadzili 13 punktów, nie tracąc gola, ulegli Pelikanowi Niechanowo 2:3. Lechici, przegrywając 0:1 oraz 1:2 doprowadzali do remisu, ale ostatnie słowo należało do gości. Bramkę decydującą o sukcesie przyjezdnych pięć minut przed końcem strzelił Marcin Trojanowski, który w sobotę dwa razy wpisywał się na listę strzelców.

W pierwszym występie pod wodzą trenera Jarosława Araszkiewicza Unia Swarzędz zremisowała na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 2:2.

Po dziewięciu kolejkach Warta z dorobkiem 21 punktów wyprzedza korzystniejszą różnicą bramek Jarotę Jarocin i o pięć punktów Lecha II Poznań oraz Sokoła Kleczew.