III Liga: Zwycięstwa Lecha II i Warty. Mecz na szczycie dla Sokoła

Warta wygrała w Izbicy 4:0
Warta wygrała w Izbicy 4:0 Maciej Urbanowski
Sokół Kleczew jest liderem kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi piłkarskiej. W sobotę w meczu na szczycie piłkarze Sokoła pokonali u siebie dotychczasowego wicelidera Pelikana Niechanowo 2:0 (0:0). Oprócz Sokoła komplet dziewięciu punktów ma jeszcze tylko Jarota Jarocin, który tym razem wygrał w Toruniu z Elaną 1:0 (1:0). W sobotę zwycięstwa odniosły również poznańskie zespoły Lecha II i Warty. Rezerwy Kolejorza we Wronkach wysoko pokonały Nielbę Wągrowiec 4:1 (3:0), natomiast Warta równie pewnie ograła na wyjeździe beniaminka Kujawiankę Izbica Kujawska 4:0 (3:0).

W meczu w Kleczewie obie bramki dla Sokołą zdobył w drugiej połowie najskuteczniejszy jak na razie strzelec grupy Łukasz Cichos. Pierwszy gol padł po składnej akcji i dokładnym dośrodkowaniu Arkadiusza Bajerskiego, a Cichos pokonał bramkarza rywali strzałem głową. Druga bramka padła po błędzie piłkarzy Pelikana. Niedokładne zagranie przechwycił Bajerski, dośrodkował i Cichos z najbliższej odległości skierował piłkę do pustej w tym momencie bramki beniaminka.

Dodać należy, że po skróceniu okresu dyskwalifikacji po raz drugi na ławce trenerskiej Sokoła zasiadł już trener Adam Topolski.

Wreszcie zadowolony z występu swoich podopiecznych mógł być trener Lecha II Poznań Ivan Djurdjević, bo jego podopieczni pokonali Nielbę Wągrowiec zdecydowanie 4:1 (3:0).

– Zwłaszcza pierwsza połowa w wykonaniu mojego zespołu mogła zadowolić. Wreszcie zagraliśmy skutecznie, a dwie szybko zdobyte bramki ustawiły przebieg spotkania. Druga odsłona była już w wykonaniu moich podopiecznych słabsza, ale kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Szkoda tylko, że w końcówce niepotrzebnie straciliśmy gola. Pewne zwycięstwo cieszy, ale zdaję sobie sprawę, że zespól jest bardzo młody i zdarzać się nam będą spore wahania formy. Po bardzo słabym poprzednim meczu, tym razem drużyna zagrała naprawdę dobrze _ powiedział trener Djurdjević.

Z szerokiej kadry pierwszej drużyny Lecha w zespole rezerw zagrali w sobotę bramkarz Krzysztof Kotorowski oraz Piotr Kurbiel i Niklas Zulciak.

Warta Poznań również nie miała kłopotów z wykazaniem wyższości nad sobotnim przeciwnikiem wygrywając w Izbicy Kujawskiej z tamtejszą Kujawianką 4:0 (3:0). Zieloni losy spotkania rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, w której zaaplikowali gospodarzom trzy gole.

Sokół Kleczew – Pelikan Niechanowo 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Łukasz Cichos (53), 2:0 Cichos (71).

Lech II Poznań – Nielba Wągrowiec 4:1 (4:0). Bramki: 1:0 Piotr Kurbiel (4), 2:0 Maciej Orłowski (11), 3:0 Kurbiel (45), 4:0 Niklas Zulciak (68), 4:1 Rafał Leśniewski (81).

Kujawianka Izbica Kujawska – Warta Poznań 0:4 (0:3). Bramki: 0:1 Łukasz Białożyt (23), 0:2 Krzysztof Biegański (30), 0:3 Biegański (45), 0:4 Michał Ciarkowski (90).