Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabytkowy pałac w Lubstowie wystawiony na sprzedaż. To prawdziwa perła architektury! Jak wygląda i ile kosztuje? Zobacz!

Kinga Wolas
Zabytkowy pałac rodziny Słubickich w Lubstowie został wystawiony na sprzedaż. Neoklasycystyczną budowlę z drugiej połowy XIX w. zaprojektował znany architekt, Stanisław Hebanowski, twórca m.in. gmachu Teatru Polskiego w Poznaniu. Imponujący obiekt, położony tuż nad jeziorem Lubstowskim i otoczony 12 hektarowym parkiem krajobrazowym robi niesamowite wrażenie. Zobacz jak wygląda i ile kosztuje --->
Zabytkowy pałac rodziny Słubickich w Lubstowie został wystawiony na sprzedaż. Neoklasycystyczną budowlę z drugiej połowy XIX w. zaprojektował znany architekt, Stanisław Hebanowski, twórca m.in. gmachu Teatru Polskiego w Poznaniu. Imponujący obiekt, położony tuż nad jeziorem Lubstowskim i otoczony 12 hektarowym parkiem krajobrazowym robi niesamowite wrażenie. Zobacz jak wygląda i ile kosztuje --->Biuro nieruchomości WGN Konin
Zabytkowy pałac rodziny Słubickich w Lubstowie został wystawiony na sprzedaż. Neoklasycystyczną budowlę z drugiej połowy XIX w. zaprojektował znany architekt, Stanisław Hebanowski, twórca m.in. gmachu Teatru Polskiego w Poznaniu. Imponujący obiekt, położony tuż nad jeziorem Lubstowskim i otoczony 12 hektarowym parkiem krajobrazowym robi niesamowite wrażenie. Zobacz jak wygląda i ile kosztuje!

Lepszą okolicę na budowę takiego obiektu trudno sobie wymarzyć. Neoklasycystyczny pałac wybudowano 27 km od Konina, na malowniczym wzgórzu, położonym tuż nad brzegiem jeziora Lubstowskiego, a do tego otoczono 12 hektarowym parkiem krajobrazowym. Wrażenie robi już sam park pałacowy, który - podobnie jak pałac - wpisany został do rejestru zabytków. Zadbano też o odpowiednie miejsce do podziwiania wspaniałych widoków. Od strony jeziora wznosi się bowiem trójkondygnacyjna wieża z tarasem.

A co znajdziemy w środku? M.in. sale restauracyjne i balową, pomieszczenie sportowe z jacuzzi, apartamenty i odrestaurowaną bibliotekę. Nie brakuje wyjątkowych dekoracji, w tym sztukaterii, rzeźbionych w drewnie fryzów i girland o motywach roślinnych czy arabeskowych motywów dekoracyjnych.

Za wygląd zabytkowego pałacu odpowiada znany architekt, Stanisław Hebanowski. To on zaprojektował m.in. gmach Teatru Polskiego w Poznaniu, ale też Pałac Potworowskich w Kosowie, Kościół św. Katarzyny w Brodnicy czy pałace w Posadowie i Tarcach. Przygotował też projekt willi przy ul. Podgórnej w Poznaniu i fabryki dla Hipolita Cegielskiego. Do dziś zachował się przy ul. Strzeleckiej kantor Cegielskiego, projektu właśnie Stanisława Hebanowskiego.

Pałac rodziny Słubickich w Lubstowie na sprzedaż. Jak wygląda? Zobacz zdjęcia:

Zabytkowy pałac rodziny Słubickich w Lubstowie został wystawiony na sprzedaż. Neoklasycystyczną budowlę z drugiej połowy XIX w. zaprojektował znany architekt, Stanisław Hebanowski, twórca m.in. gmachu Teatru Polskiego w Poznaniu. Imponujący obiekt, położony tuż nad jeziorem Lubstowskim i otoczony 12 hektarowym parkiem krajobrazowym robi niesamowite wrażenie. Zobacz jak wygląda i ile kosztuje --->

Zabytkowy pałac w Lubstowie wystawiony na sprzedaż. To prawd...

Za zabytkowy pałac trzeba zapłacić 9 900 000 zł.

Chcesz zostać nowym właścicielem zabytkowego pałacu w Lubstowie? Jego sprzedażą zajmuje się Biuro nieruchomości WGN, oddział w Koninie. Całą ofertę znajdziesz na stronie biura (kliknij tutaj).

W województwie wielkopolskim znajdują się wsie, w których od lat nikt nie mieszka. W niektórych z nich stoją jeszcze opuszczone budynki świadczące o dawnym życiu mieszkańców, ale są też wsie, po których nie ma już śladu - pokryły je łąki i lasy. Ich nazwy wciąż jednak widnieją na mapach. Z niektórych mieszkańcy zostali wysiedleni, z innych z czasem sami się wyprowadzili. Zobacz, gdzie znajdują się opuszczone wsie i co stało się z ich ostatnimi mieszkańcami ---->

Tajemnica opuszczonych wsi w Wielkopolsce. Kiedyś tętniły ży...

1. Zamek w Rydzynie Białych Dam w polskich legendach jest sporo, co przeczy narracji feministek jakoby kobiety w czasach dawnych były jedynie uciśnionymi przez patriarchat kurami domowymi. Legendarne potępione niewiasty mają na sumieniu i zbrodnie i mordy, łupiestwo, prostytucje, trucicielstwo, ale i nieszczęśliwe romanse i życiowe dramaty. Obok najsłynniejszej - tej z Kurnika nie mniej słynna jest Biała Dama z Zamku w Rydzynie.Owa niewiasta, której imię zatarł czas, po śmierci męża, pana na zamku, nieszczęśliwie zakochała się w jego bracie, kapłanie katolickim. Łóżkowym igraszkom towarzyszyły więc starania o anulowanie ślubów kapłańskich, przy czym mężczyzna z rozkoszy miał korzystać, ale do wyjścia z kapłaństwa niezbyt mu się spieszyło.Rozżalona wdowa, by przyciągnąć go do siebie i wydać mu się bardziej atrakcyjną postanowiła więc pozbyć się swoich dwóch małych synków. Chłopców zamordowała sztyletem, a ich ciała pochowała w zamkowym ogrodzie. Ledwo jednak zwłoki dzieci przysypała ostatnią warstwą piasku nocną ciszę rozdarł grom, a dzieciobójczyni padła martwa.Odtąd, jak mawiają miejscowi pokutująca mara Białej Damy pojawia się w deszczowe noce w zamkowej kaplicy, zawodzi klęcząc przed ołtarzem. Towarzyszy jej kościotrup- kapłan i dwa małe, dziecięce szkielety w komżach. Niewiasta modli się, błaga o przebaczenie, a upiorne nabożeństwo od wieków kończy się tak samo, potężnym głosem mówiącym stanowczo „nie w tym roku jeszcze”.

Wakacje z duchami – czyli 10 miejsc w Wielkopolsce, w któryc...

od 7 lat
Wideo

Gdynia Orłowo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski