Inicjatywa Polska: Samorządowcy o budowie mieszkań

  Inicjatywa Polska: Samorządowcy o budowie mieszkań

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O rozwoju budownictwa komunalnego, budowie mieszkań prywatnych pod najem i inwestycjach w budownictwo społeczne rozmawiali w Poznaniu samorządowcy związani z Inicjatywą Polska.
  W sobotę, w Maltańskim Centrum Szkoleniowym odbyła się ogólnopolska konferencja programowa Inicjatywy Polska „ Polityka mieszkaniowa – wyzwania dla państwa i samorządu w XXI wieku”. Wzięli w niej udział samorządowcy z całej Polski.

  Uczestnicy konferencji podkreślali, że ciężar zapewnienia mieszkań komunalnych i socjalnych spoczywa na gminach. Państwo przerzuciło to zadanie na barki samorządów, ale nie dało na to pieniędzy. Pomoc państwa w formie takich programów, jak „Rodzina na swoim” czy „Mieszkanie dla młodych” wspiera deweloperów i banki. Zainwestowane tam pieniądze podatników „nie wracają” i nie zasilają budowy kolejnych mieszkań.

  Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku programów realizowanych przez samorządy. Przykładem jest Ostrów Wielkopolski, gdzie od kilku lat miasto buduje mieszkania na wynajem z docelowym wykupem. Dzięki temu nie ma kolejki po mieszkania komunalne.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo