Inicjatywa Polska: Walczą o prawa kobiet i świadome...

  Inicjatywa Polska: Walczą o prawa kobiet i świadome macierzyństwo

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Barbara Nowacka

  Barbara Nowacka ©Paweł Lacheta

  Liderzy ugrupowania Inicjatywa Polska domagają się liberalizacji ustawy antyaborcyjnej. W niedzielę na placu Wolności zapowiedzieli ogólnopolską zbiórkę podpisów pod projektem ustawy "O prawach kobiet i świadomym macierzyństwie".
  Barbara Nowacka

  Barbara Nowacka ©Paweł Lacheta

  Liderzy Inicjatywy Polska zapowiadają ogólnopolską zbiórkę podpisów pod projektem ustawy „O prawach kobiet i świadomym macierzyństwie”.

  Mówili o tym w niedzielę na placu Wolności liderzy tego ugrupowania, między innymi Barbara Nowacka i Dariusz Joński, a także poznańscy radni Lewicy – Beata Urbańska i Tomasz Lewandowski.

  – Nasze stanowisko oparte jest na trzech filarach: świadomym macierzyństwie, edukacji seksualnej w szkołach, ale takiej prawdziwej i rzetelnej oraz refundowanej antykoncepcji – wyjaśnia radna Beata Urbańska.
  – Zależy nam, aby kobiety miały prawo wyboru. Polecam lekturę Boya-Żeleńskiego „Piekło kobiet”. To przykre, że teraz musimy walczyć o to, o co walczyły nasze prababcie. Czekamy na zgłoszenia wolontariuszy, którzy chcą pomóc w zbieraniu podpisów.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo