Inicjatywy lokalne z gmin Dopiewo, Komorniki oraz Kaczory z szansą na dofinansowanie

Materiał informacyjny Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A
Budowa placu zabaw, zakup sprzętu komputerowego, ocieplenie budynku szkoły – to przykłady projektów, które mogą otrzymać do 20 000 zł dofinansowania. Po raz kolejny instytucje i organizacje pozarządowe z gmin Dopiewo, Komorniki oraz Kaczory zostały zaproszone do programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Czas na zgłoszenia kończy się 30 czerwca.

„WzMOCnij swoje otoczenie” to program grantowy dla samorządów, ich jednostek organizacyjnych - np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej - oraz organizacji pozarządowych, organizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Już po raz trzeci firma dofinansuje inicjatywy lokalne na terenach, w których prowadzi działania inwestycyjne. Wśród nich, po raz kolejny znajdą się gminy Dopiewo, Komorniki oraz Kaczory. W zeszłym roku wśród zwycięskich projektów z województwa wielkopolskiego znalazły się polegające na m.in. zakupie defibrylatorów oraz kamery termowizyjnej.

Tym razem lokalni działacze i aktywiści mogą zgłaszać projekty w kategoriach aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne poprawiające jakość życia mieszkańców.

– „WzMOCnij swoje otoczenie” to program, który odpowiada na potrzeby mieszkańców. Działamy precyzyjnie, nie zgadujemy co może być przydatne. Zapraszamy do współpracy samorządy, praktyków, lokalnych liderów i instytucje, czyli osoby oraz podmioty, które dobrze znają potrzeby swoich społeczności i potrafią wskazać najlepsze rozwiązania lokalnych problemów – mówi Jan Koprowski – koordynator komunikacji inwestycyjnej w PSE. – W tym roku w całej Polsce dajemy lokalnym społecznościom rekordowe wsparcie w wysokości 3,3 miliona złotych – dodaje.

Uczestnicy programu opracowują rozwiązania, które nie tylko odpowiadają na konkretne potrzeby, ale także służą przez kolejne dziesięciolecia. Wśród nagrodzonych w zeszłym roku projektów z województwa wielkopolskiego znalazły się polegające na m.in. zakupie defibrylatorów dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Plewiskach, modernizacji oświetlenia na przejściu dla pieszych przez Urząd Gminy Buk czy rozbudowie infrastruktury rowerowej zrealizowanej na zlecenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Buku.

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły do 30 czerwca. Wyniki tej tury rekrutacji poznamy już w lipcu. Regulamin programu, formularz zgłoszeniowy, zasady składania wniosków oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.

Dodaj ogłoszenie