Inwestujemy nie tylko dla siebie

  Inwestujemy nie tylko dla siebie

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Miasto ma swoje priorytety. Z pewnością jednym z nich jest trasa tramwajowa na Naramowice. Ilekroć ktokolwiek podejmuje próbę dyskusji i poddaje w wątpliwość ten czy tamten element tego rozwiązania ściąga na siebie gromy. Z automatu taka osoba staje się wrogiem publicznym. Brakuje rozmowy na ten temat, ale pozbawionej emocji.
  Inwestujemy nie tylko dla siebie
  PRZECZYTAJ KOMENTOWANY TEKST  Pewnie oberwie się teraz radnemu Bartoszowi Zawiei, że miał odwagę przypomnieć o potrzebach i marzeniach poznaniaków z innych dzielnic. Myślę, że także ten aspekt należy wziąć pod uwagę przy rozważaniach o tramwaju na Naramowice. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wysokie, sięgające prawie 600 mln zł, koszty tej inwestycji czy związane z nią problemy techniczne. Nawet, jeśli będzie to rozwiązanie tak kosztowne, to przede wszystkim musi odpowiadać na zapotrzebowanie mieszkańców Naramowic. Radny Tomasz Lipiński słusznie pyta, czy wiemy skąd i dokąd najczęściej się przemieszczają? Diagnoza potrzeb tu i teraz jest istotna, choć uważam, że jest sprawa zdecydowanie ważniejsza. To inwestycja nie tylko dla nas, ale dla przyszłych pokoleń. Dlatego jej przebieg jest tak ważny.

  Podzielam troskę radnego Tomasza Kaysera o węzły Koszalińska i Wola. Jeśli kolej zmodernizuje linie do Szczecina, a nam nie uda się w tym rozdaniu unijnym zdobyć na ten cel pieniędzy, możemy na długo zapomnieć o tych inwestycjach. Dobrze byłoby miejskie przedsięwzięcia powiązać w czasie z projektami nie tylko kolei, ale też innych samorządów. Gdy kolej aglomeracyjna zwiększy częstotliwość kursowania, poznaniacy będą nie tylko spędzać czas w korkach, ale i przed szlabanami.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo