IV Artbud liga: Grad goli w Gnieźnie, Nielba Wągrowiec i Centra Ostrów z kolejnymi zwycięstwami

Maksymilian Dyśko
Lipno Stęszew zremisowało z Koroną Piaski 2:2.
Lipno Stęszew zremisowało z Koroną Piaski 2:2. KS Lipno Stęszew
W weekend w 15. kolejce Artbud IV ligi byliśmy świadkami meczu, w którym padło najwięcej bramek w tym sezonie. Spotkanie pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Tarnovią Tarnowo Podgórne przejdzie do historii, bowiem w tej rywalizacji padło aż 9 goli.

Mieszko Gniezno - Tarnovia Tarnowo Podgórne 5:4
Mieszko Gniezno w piętnastej kolejce podejmował Tarnovię Tarnowo Podgórne. Sobotnie popołudnie okazało się szczęśliwe, pełne emocji dla kibiców gospodarzy. Wynik spotkania otworzył Tomasz Bzdęga w 7 minucie spotkania, a w pierwszej części padło jeszcze pięć bramek. Do przerwy mieliśmy 3:3. Po zmianie stron, to gospodarze okazali się być bardziej skuteczni. Hat-trickiem w tej rywalizacji popisał się zawodnik Mieszko Gniezno, Tomasz Bzdęga, który trafiał w 7, 38 oraz 67 minucie. Tym samym 37-letni napastnik został najlepszym strzelcem drużyny z 10 trafieniami na koncie.

Nielba Wągrowiec i Centra Ostrów Wielkopolski
Nielba Wągrowiec oraz Centra Ostrów Wielkopolski wygrały swoje spotkania i w dalszym ciągu zrównują się punktami, będąc na czele tabeli. Żółto czarni udali się do Leszna, by zmierzyć się z miejscową Polonią. Nielba pokonała Polonię 3:1, przypieczętowując swoje zwycięstwo w 90 minucie. Z kolei Centra Ostrów Wielkopolski podejmowała Kotwicę Kórnik a dubletem dla gospodarzy popisał się Michał Kucharski, pokonując bramkarza gości w 56 i 61 minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem Centry 2:1.

W następnej serii gier żółto-czarni podejmą Wartę Międzychód, 12 listopada o godzinie 12. Z kolei LKS Gołuchów, uda się w Dzień Niepodległości do Ostrowa Wielkopolskiego, by zmierzyć się z Centrą o godzinie 10.