IV Artbud Liga: Lipno Stęszew gromi rywala, LKS Gołuchów wraca do gry po kapitalnej grze i zdobywa komplet punktów

Maksymilian Dyśko
Polonia 1908 Marcinki Kępno wygrała z Victoria Skarszew 4:1. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo od 4 spotkań. Polonia 1908 Marcinki Kępno
W 11. kolejce Artbud IV ligi padły 24 bramki w ośmiu spotkaniach. Na zwycięskie tory wraca LKS Gołuchów, który po dwóch dotkliwych porażkach z rzędu zdobył upragnione trzy punkty. Do prawdziwej strzelaniny doszło w Międzychodzie, w starciu pomiędzy miejscową Wartą a Lipnem Stęszew.

W ostatnich dwóch spotkaniach „Ekipa Żubra” straciła aż 11 bramek, natomiast goście w poprzedniej kolejce sprawili niespodziankę, remisując i tym samym zatrzymując Centrę Ostrów Wielkopolski. Wydaje się, iż Gołuchów wrócił na dobre tory, ponieważ w meczu przeciwko Tarnovii Tarnowo Podgórne zachował czyste konto. LKS Gołuchów wyszedł na to spotkanie zmotywowany i skoncentrowany.

Dobra gra w ofensywie przełożyła się na bramkę, po 20 minutach gry. Autorem pierwszego trafienia został Krystian Benuszak. 30-letni napastnik podwyższył stan rywalizacji tuż przed przerwą i miał na swoim koncie już dwa trafienia. W drugiej połowie padła jeszcze jedna bramka. W 92 minucie 19-letni Adam Banasiak skierował piłkę do siatki, po uderzeniu głową i tym samym zapewnił „Ekipie Żubra” komplet punktów. W 12. Kolejce zielono-czerwoni podejmą Huragan Pobiedziska, natomiast LKS Gołuchów uda się do Szydłowa, by zmierzyć się z miejscową Iskrą.

Drużyna Lipna Stęszew rozegrała bardzo dobre zawody w Międzychodzie, pokonując miejscową Wartę aż 6:1. Wartym uwagi wystąpieniem popisał się Bartosz Dylewski, który zaliczył hattricka, zdobywając bramki w 54, 85 oraz 94 minucie.

• Korona Stróżewo - Meblorz Swarzędz 3:2
  • Błękitni Wronki - Lubuszanin Trzcianka (Wynik meczu po zamknięciu wydania)
  • Sparta Oborniki - Orkan Śmiłowo 0:0
  • Czarni Czerniejewo - Polonia Chodzież 1:1
  • 1922 Lechia Kostrzyn - Leśnik Margonin 3:0
  • Pogoń Łobżenica - Zamek Gołańcz (Wynik meczu po zamknięciu wydania)
  • Wełna Skoki - Concordia Murowana Goślina 2:1
  • Kłos Budzyń - Piast Kobylnica 2:0

V liga Red Box, grupa II

• Polonia II Środa Wielkopolska - Polonus Kazimierz Biskupi (Wynik meczu po zamknięciu wydania)
  • Polonia Golina - Sokół Pniewy 2:2
  • Przemysław Poznań - AP Reissa Poznań 2:1
  • Orkan Chorzemin - Olimpia Koło (Wynik meczu po zamknięciu wydania)

• GKS Rychtal - Orzeł Mroczeń 3:2
  • Astra Krotoszyn - Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski (Wynik meczu po zamknięciu wydania)
Piąta odsłona biegu przyciągnęła blisko 1000 uczestników.

Bieg Motyli w Poznaniu: Piąta edycja przyciągnęła blisko 100...