IV Artbud Liga: Nielba Wągrowiec odnosi wysokie zwycięstwo nad Centrą Ostrów Wielkopolski i wskakuje na fotel wicelidera

Maksymilian Dyśko
Lipno Stęszew niespodziewanie przegrało swój mecz z Mieszko Gniezno (0:4)
Lipno Stęszew niespodziewanie przegrało swój mecz z Mieszko Gniezno (0:4) KS Lipno Stęszew
W 12. kolejce Artbud IV ligi padły 33 bramki, a więc więcej niż w poprzedniej. Pomimo wysokich wyników, w dwóch spotkaniach doszło do bezbramkowych remisów. Drugie zwycięstwo z rzędu odnotowuje Nielba Wągrowiec, która awansowała w tabeli i zajmuje obecnie drugą pozycję. Do prawdziwej strzelaniny doszło w Kórniku, w starciu pomiędzy miejscową Kotwicą a Victorią Skarszew.

Nielba Wagrowiec nie była zbyt gościnna dla drużyny Centry Ostrów Wielkopolski. W 11 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a autorem trafienia został Mateusz Rozmarynowski. Po szybko zdobytej bramce, spotkanie zaostrzyło się i arbiter był zmuszony pokazać, aż trzy żółte kartki. W drugiej odsłonie goście chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Jedna i druga drużyna kreowała sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. W 49 minucie goście otrzymali kolejne ostrzeżenie od Nielby, ponieważ futbolówka wylądowała w bramce Centry, natomiast sędzia dopatrzył się spalonego. Dwie minuty później arbiter podyktował jedenastkę dla drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego. Rzut karny pewnie wykonał Jakub Kłobusek. Wyrównujące trafienie tylko podrażniło gospodarzy. W 61 minucie ponownie do siatki trafił Mateusz Romarynowski. Do końca spotkania padły jeszcze dwie bramki, które przypieczętowały zwycięstwo Nielby.

W następnej kolejce czeka nas bardzo ciekawa rywalizacja pomiędzy LKS Gołuchów a Nielbą Wągrowiec, ponieważ dojdzie do bezpośredniej rywalizacji dwóch zespołów, z taką samą liczbą „oczek” na koncie.

Meblorz Swarzędz - Zamek Gołańcz 3:2
Leśnik Margonin - Pogoń Łobżenica (Wynik meczu po zamknięciu wydania)
Kłos Budzyń - 1922 Lechia Kostrzyn 4:1
Polonia Chodzież - Piast Kobylnica 3:1
Orkan Śmiłowo - Czarni Czerniejewo 2:1
Wełna Skoki- Sparta Oborniki (Wynik meczu po zamknięciu wydania)
Lubuszanin Trzcianka - Concordia Murowana Goślina 5:1
Korona Stróżewo - Błękitni Wronki 7:3

V liga Red Box, grupa II

Polonus Kazimierz Biskupi - GKS Dopiewo (Wynik meczu po zamknięciu wydania)
Kłos Zaniemyśl - Polanin Strzałkowo 6:1
Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Wielkopolska Komorniki(Wynik meczu po zamknięciu wydania)
Wiara Lecha Poznań - Górnik Konin 5:0
Olimpia Koł0 - Płomień Przyprostynia 4:0
AP Reissa Poznań - Orkan Chorzemin(Wynik meczu po zamknięciu wydania)
Sokół Pniewy - Przemysław Poznań 1:2
Polonia II Środa Wielkopolska - Polonia Golina (Wynik meczu po zamknięciu wydania)