IV Liga: Niespodzianka w Swarzędzu, Unia przegrywa na własne życzenie. Liderem wciąż pozostaje Nielba Wągrowiec

Jakub Kowalski
Nie był to udany weekend dla kibiców Unii Swarzędz. Ich drużyna notuje pierwszą porażkę w nowym sezonie i do lidera traci już pięć punktów. Jan Piechota/Unia Swarzędz
Miniony weekend przyniósł sporo emocji na boiskach IV ligi. Z każdą kolejką ligowcy strzelają coraz więcej goli, tym razem na wielkopolskich boiskach oglądaliśmy aż 33 bramki. Sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej ciekawa, ale grono faworytów nie zawęża się, a wręcz przeciwnie, kilka zespołów zaskakująco weszło w nowy sezon.

Unia Swarzędz na własnym obiekcie gra dosyć “w kratkę”, często gubiąc punkty w ważnych spotkaniach. W tym sezonie wygrała spotkanie z Iskrą Szydłowo, ale wcześniej nie potrafiła zwyciężyć na swoim stadionie od kwietnia. Tym razem gospodarze hojnie obdarowali Obrę Kościan, która w tym sezonie potrafiła przeciwstawić się np. Warcie Międzychód. Pierwsza połowa kompletnie nie zapowiadała, że podopieczni Tomasza Bekasa będą mieli jakiekolwiek problemy w tym starciu.

Grzegorz Wojtkowiak: Życzyłbym sobie, aby w przyszłości zostać pierwszym trenerem Lecha Poznań

od 16 lat

W 27. minucie przewagę unitów zaznaczył trafieniem Marek Nyćkowiak, który zdobył swoją drugą bramkę w obecnym sezonie. Po przerwie gra obu drużyn diametralnie się zmieniła. Obra wykazała się niesamowitą determinacją i od początku szukała okazji do wyrównania. Gościom udało się wywalczyć rzut karny, którego na gola zamienił Mateusz Adamski.

Kilka minut później drużyna z Kościana objęła prowadzenie po ładnej zespołowej akcji, zaskakując defensywę Unii. W szeregi gospodarzy wdarł się niepotrzebny stres. Bramkarz swarzędzkiego klubu nie zachował nerwów na wodzy i sfaulował w polu karnym jednego z zawodników przyjezdnych, za co otrzymał czerwoną kartkę. Drugi rzut karny wykorzystał Adamski. Unia odpowiedziała jedynie trafieniem Wojciecha Antczaka.

Nieźle zapowiadało się spotkanie w Gnieźnie. Na stadion przy ulicy Strumykowej zawitał Huragan Pobiedziska. Ostatni raz te zespoły spotkały się w sezonie 2017/18, a oba spotkania wygrał Mieszko, rozgrywając kapitalny sezon zakończony awansem do III ligi. Nie inaczej było tym razem. Gospodarze lepiej rozpoczęli i już na początku meczu sprawdzili czujność Sławomira Janickiego.

Wynik otworzyli za to goście, którzy wykorzystali jedenastkę podyktowaną za faul na jednym z zawodników Huraganu. Piłkę w siatce umieścił Patryk Jóźwiak. W 28. minucie po stałym fragmencie gry gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Michała Steinke. Obrona czerwono-czarnych kompletnie się rozsypała, czego dowodem były kolejne błędy. Trzy minuty później faulowany w polu karnym był jeden z zawodników Mieszka, a z jedenastu metrów Janickiego pokonał Damian Garstka. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Kolejne trzy punkty mogą dopisać sobie zawodnicy Nielby Wągrowiec. Żółto-czarni długo nie mogli znaleźć sposobu na beniaminka ze Słupcy, ale w 65. minucie wykorzystali zamieszanie w polu karnym i Mateusz Rocławski zdołał posłać piłkę do siatki. Znacznie więcej emocji zapewnili gracze Polonii Kępno oraz Kotwicy Kórnik. Kibice obejrzeli dwie czerwone kartki oraz dwie bramki samobójcze, a starcie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się remisem 2:2. Polonia długo utrzymywała się na prowadzeniu, pomimo grania w osłabieniu. Goście wyrównali na kwadrans przed końcem spotkania.

Iskra Szydłowo 3-1 Olimpia Koło

Lech Poznań: Najbardziej egzotyczni zawodnicy w historii Kol...

Lech Poznań WAGs. Postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentują się wybranki życia piłkarzy lidera tabeli PKO Ekstraklasy. Zobaczcie, czyje serca udało im się podbić. Oto żony i partnerki zawodników Lecha Poznań.Zobacz wybranki piłkarzy Kolejorza ---->

Lech Poznań WAGs. Piękne żony i partnerki piłkarzy Kolejorza...