Ivan Djurdjević Lech Poznań: Na boisku widać naszą ambicję

Hubert Maćkowiak
Ivan Djurdjevic
Ivan Djurdjevic Marek Zakrzewski
- Przyjechaliśmy do Krakowa po trzy punkty i nie ukrywaliśmy tego. Od początku zagraliśmy z dużą zaciętością, agresywnie. Tym pokazaliśmy, że chcemy wygrywać - powiedział po meczu Lecha z Wisłą Ivan Djurdjević, defensywny pomocnik. Kolejorz w piątek zremisował 0:0 w starciu z Białą Gwiazdą.

Wszedł Pan na boisko w 70. minucie, kiedy czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Możdżeń. Mieliście bronić remisu, czy raczej spróbować szansy i zaskoczyć Wisłę atakami?
Ivan Djurdjević: Moim zadaniem było uważać na Maora Meliksona i Łukasza Gargułę, którzy zostali wprowadzeni na boisko po przerwie. W tym momencie w środku pola było kilku dobrych piłkarzy Wisły, więc nasz trener też zdecydował się zabezpieczyć tę strefę boiska. Wiadomo, że pomocnicy Wisły są groźni. Ale nie mieliśmy tylko bronić, ale też starać się organizować akcje, które mogłyby przynieść nam gola. Tak też się działo.

Ivan Djurdjević: Przyjechaliśmy do Krakowa po trzy punkty i nie ukrywaliśmy tego. Od początku zagraliśmy z dużą zaciętością, agresywnie. Tym pokazaliśmy, że chcemy wygrywać. Oprócz sytuacji Możdżenia, niewiele zabrakło do szczęścia, kiedy Dimitrije Injać w ostatniej minucie dośrodkował piłkę po szybkiej kontrze.

Mimo że nie wygraliście, to w waszej postawie można było zauważyć kilka pozytywów.
Ivan Djurdjević: Zgadzam się. Przede wszystkim mieliśmy szanse, żeby wygrać ten mecz. Wrócił charakter i pokazaliśmy ambicję. To nasz zysk z tego meczu. Dobrze wykonaliśmy swoją robotę. Czegoś nam zabrakło, żeby wygrać. Oczywiście, bardzo chcieliśmy zwyciężyć. Okazało się jednak, że było to bardzo trudne. W pierwszej połowie byliśmy od Wisły lepsi, tak uważam.

Już jutro zagracie z tym samym rywalem w ćwierćfinale Pucharu Polski. Kto jest faworytem, biorąc pod uwagę przebieg piątkowego meczu?

Ivan Djurdjević: Trudno to oceniać, bo to jednak dwie zupełnie inne historie. W piątek graliśmy w lidze, teraz czekają nas mecze pucharowe. Jestem przekonany, że to Lech zaatakuje, a Wisła będzie chciała wyprowadzać kontry. Zależy nam na tym, żeby pokonać rywali u siebie. Musimy zagrać uważnie, mądrze, ale i zaatakować. W końcu rewanż odbędzie się w Krakowie. Na własnym boisku powinniśmy wygrać.