Jacek Jaśkowiak wstępuje do PO. Platforma szuka wzmocnienia

  Jacek Jaśkowiak wstępuje do PO. Platforma szuka wzmocnienia

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Filip Kaczmarek, europoseł i szef PO w Poznaniu- Przyjęliśmy wniosek Jacka Jaśkowiaka z radością, bo to wartościowa osoba. Ma wiedzę o mieście, działa
  1/5
  przejdź do galerii

  Filip Kaczmarek, europoseł i szef PO w Poznaniu
  - Przyjęliśmy wniosek Jacka Jaśkowiaka z radością, bo to wartościowa osoba. Ma wiedzę o mieście, działa społecznie, jest znany, miał względnie dobry wynik w wyborach. To przysparza atutów samej PO. Osoba, która chce się angażować i ma coś ciekawego do powiedzenia jest wzmocnieniem.

  Platforma Obywatelska próbuje wzmocnić swoją pozycję przed wyborami. Pomóc ma jej Jacek Jaśkowiak, były kandydat My-Poznaniacy na prezydenta miasta, który ogłosił w poniedziałek, że wstępuje do partii.
  O tym, że złożył wniosek o przyjęcie do PO, Jacek Jaśkowiak poinformował podczas partyjnej debaty na temat perspektyw inwestycyjnych dla powiatu. Siedział podczas niej ramię w ramię z Filipem Kaczmarkiem, szefem poznańskiej PO oraz Grzegorzem Ganowiczem, przewodniczącym rady miasta z PO.

  - W ten sposób chcę zamanifestować swoje poparcie dla sytuacji w Polsce. Bo wbrew powszechnemu narzekaniu, uważam, że wychodzimy obronną ręką z kryzysu i zmieniamy się na lepsze - tłumaczy Jacek Jaśkowiak. - Po drugie, niepokoi mnie spadek poparcia dla PO w sondażach i wizja Kaczyńskiego na stanowisku premiera. Chcę się temu przeciwstawić.

  Czytaj także:

  Jacek Jaśkowiak: Poznań ma szansę rozwijać się szybciej niż reszta Europy  Jaśkowiak dodaje, że jego start w wyborach na prezydenta Poznania w 2010 r., członkostwo w podzielonym już dziś stowarzyszeniu My-Poznaniacy, a później zabieranie głosu w sprawach miejskich nie były wystarczającą formą aktywnego udziału w życiu Poznania. Teraz chce zrobić więcej. W PO.

  - Jestem jego decyzją zaskoczony i nieco rozbawiony - przyznaje Andrzej Białas, szef ruchu Prawo do Miasta, które założyła część byłych działaczy My-Poznaniacy. - Dziwię się, że PO, którą przecież Jaśkowiak krytykował, chce go w swoich szeregach. Nie wniesie tam nic poza populistycznymi hasłami. W My-Poznaniacy pojawił się tuż przed wyborami i zaraz po nich odszedł. Tu pewnie też chodzi o wybory - dodaje.

  Grobelny, Kaczmarek, Szynkowski? Kto na prezydenta Poznania?  Jacek Jaśkowiak zarzeka się, że o wyborach nie myśli. Filip Kaczmarek i Marek Sternalski z PO też twierdzą, że takich rozmów nie było. - Ale gdyby chciał, miejsce na liście do rady miasta stoi dla niego otworem, bo ma kompetencje i wiedzę - przyznaje Sternalski. - Mówiąc "po piłkarsku", jest jednym z lepszych transferów. PO zyskała napastnika.

  Czy w bramce, do której będzie strzelał, ma stać Ryszard Grobelny? Choć Sternalski podkreśla, że PO stara się z prezydentem rozmawiać, a nie wojować, to walka w przyszłorocznych wyborach wydaje się nieunikniona. Ewentualne kandydowanie Jaśkowiaka może działać na korzyść PO. Choćby dlatego, że jako właściciel dobrze prosperującej firmy doradczej, może wspomóc kampanię finansowo. A z drugiej strony, swoją aktywnością może pobudzić wewnętrzną rywalizację i ożywić innych działaczy PO.

  - W PO nasila się lenistwo, więc dobrze, że pojawia się ktoś, komu się chce - ocenia Tomasz Lewandowski z SLD. - Ale nie oszukujmy się, Jaśkowiak nie może zagrozić prezydentowi i jego otoczeniu. Całkiem dobry wynik w poprzednich wyborach zawdzięcza temu, że należał do popularnego stowarzyszenia.

  Jaśkowiak o wyborach nie mówi, ale przyznaje, że nigdy nie wiadomo, co życie przyniesie. Podkreśla, że nie jest jeszcze w PO, dopiero złożył wniosek. Ale jego przyjęcie to raczej tylko formalność, skoro wniosek trafił do Rafała Grupińskiego, a Jaśkowiak już teraz siada przy stole z Kaczmarkiem.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kiedy następne

  powitanie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 16

  kolejnego "murzyńskiego chłopca,
  na pokładzie tonącej pirogi"?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to co panie Kaczmarek, kto następny?

  grobelozaur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 7

  wieczny 'prawie' członek Rysiaczek?

  Zdjęcie autora komentarza
  nie ma wyjścia...

  Marian Szydlowski

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

  rozsądna i racjonalna decyzja....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  my POznaniacy buahahah

  POsen (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 12

  jw

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Platforma Obłudy tonie i szuka sponsorów.

  tuio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 11

  Tzw. sukcesy "jedynie słusznej" widzi już większość pożytecznych idiotów. Lemingoza okazuje się uleczalna. Szkodnictwo PO+PSL+RP dla Polski jest przysłowiowe. Dosyć afer.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śmiechu warte

  as (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 11

  Haha dobre, przecież gdyby nie to, że w wyborach wystąpił w ramach My-Poznaniacy, to nie dostałby więcej głosów niż głosy swojej rodziny plus pies. Poza tym jego postać przyczyniła się do mniejszej...rozwiń całość

  Haha dobre, przecież gdyby nie to, że w wyborach wystąpił w ramach My-Poznaniacy, to nie dostałby więcej głosów niż głosy swojej rodziny plus pies. Poza tym jego postać przyczyniła się do mniejszej ilości głosów na My-poznaniaków w wyborach. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ....

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 10

  No to p. Jaskowiak stracił - siedząc obok Kaczmarka przyznaje że jest za kolesiostwem i nepotyzmem (no bo jak nazwać likwidację G 24 na prośbę Salezjan ?, gdy do szkoły salezjan chodzą dzieci...rozwiń całość

  No to p. Jaskowiak stracił - siedząc obok Kaczmarka przyznaje że jest za kolesiostwem i nepotyzmem (no bo jak nazwać likwidację G 24 na prośbę Salezjan ?, gdy do szkoły salezjan chodzą dzieci radnych PO i Kaczmarka? likwidację wbrew woli mieszkańców Rataj, czyli wyborców !). Pan Jaskowiak jeszcze do niedawna mial szacunek sporej części poznaniaków - teraz będąc członkiem PO staje sie przedstawicielem tych co są antypoznańscy. Szkoda...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nic do zaoferowania

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

  My poznaniacy była dla Jaśkowiaka bardzo dobrą wizytówką, teraz pokazał że tylko walczy o własny stołek. Kim jest Jaśkowiak? Co zrobił dla Poznania? Konkrety!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO-lubić

  Madafaka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 17

  Widać, że p. Jaśkowiak chce szybko zrobić karierę w poznańskim PO. Ale co ma do zaoferowania przeciętnemu poznaniakowi, jaki ma pomysły dla Poznania i dla uzdrowienia PO. Tego byśmy My-poznaniacy...rozwiń całość

  Widać, że p. Jaśkowiak chce szybko zrobić karierę w poznańskim PO. Ale co ma do zaoferowania przeciętnemu poznaniakowi, jaki ma pomysły dla Poznania i dla uzdrowienia PO. Tego byśmy My-poznaniacy oczekiwali od niego, żeby ujawnił publicznie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dużo tłumaczą Pana ostatnie komentarze w Głosie

  Daras (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 64 / 36

  a reszta ...... jak mówił Szekspir: jest milczeniem :)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo