Jak oni rządzili: To już koniec plebiscytu. Sprawdź, kogo czytelnicy ocenili najlepiej!

Paulina Jęczmionka
W sobotę o godz. 23.59 zakończył się nasz plebiscyt "Jak oni rządzili". Sprawdź, kto spośród radnych, starostów, prezydentów, wójtów i burmistrzów zdobył najwięcej pozytywnych, a kto negatywnych głosów.

Przez sześć ostatnich tygodni czytelnicy "Głosu" oceniali w plebiscycie "Jak oni rządzili" wielkopolskich samorządowców. Wysyłając SMS, mogli oddać pozytywny lub negatywny głos. Ostatnia doba głosowania przyniosła wiele niespodzianek. Zmieniły się czołowe miejsca wśród radnych, ale i wójtów i burmistrzów.

Józef Nowicki, prezydent Konina, został najlepiej oceniony spośród prezydentów siedmiu miast Wielkopolski. Już od kilku tygodni prowadził w głosowaniu. Wśród wójtów i burmistrzów powiatu poznańskiego plebiscyt wygrał Jerzy Lechnerowski, burmistrz Kórnika. Tu walka była zacięta. W ostatnich dniach głosowania na pierwszym miejscu wymieniali się bowiem Włodzimierz Pinczak, burmistrz Stęszewa, Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego oraz Michał Podsada, burmistrz Pobiedzisk. Wśród radnych sejmiku najlepszy w plebiscycie okazał się Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa z PSL. A najlepiej ocenianym radnym miasta Poznania jest Lidia Dudziak z PiS. Ona prowadziła w głosowaniu już od kilku tygodni.

Plebiscyt prowadził "Głos Wielkopolski" oraz wszystkie nasze tygodniki w Wielkopolsce. Czytelnicy osobno głosowali na radnych poszczególnych miast i gmin w powiatach, radnych powiatowych, radnych wojewódzkich. W każdym powiecie osobno oceniano też wójtów i burmistrzów. Wspólną listę mieli prezydenci oraz starostowie. Wyniki z poszczególnych powiatów można znaleźć w serwisach internetowych Nasze Miasto (np. kalisz.naszemiasto.pl).

Oto wyniki z powiatu poznańskiego, wśród radnych sejmiku województwa, starostów oraz prezydentów:

Jak oni rządzili: KTÓRY POZNAŃSKI RADNY JEST OCENIANY NAJGORZEJ, A KTÓRY NAJLEPIEJ?

Jak oni rządzili: NAJLEPSZY WÓJT I BURMISTRZ KONTRA CI, KTÓRY NIKT NIE CHCE POPRZEĆ

Jak oni rządzili: RADNI POWIATU POZNAŃSKIEGO. KTOKOLWIEK ICH WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK ZNA?

Wideo

Dodaj ogłoszenie