Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Jak pamiętasz swoje dzieciństwo? Te dzieci zapamiętają je...

  Jak pamiętasz swoje dzieciństwo? Te dzieci zapamiętają je inaczej...

  RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jak pamiętasz swoje dzieciństwo? Te dzieci zapamiętają je inaczej...
  1/10
  przejdź do galerii
  Słysząc to pytanie większość z nas uśmiecha się sentymentalnie. Wspominamy słodki smak lizaków, zapach wakacji, zamki z piasku, kolorowanki, podwórkowe szaleństwa, grę w kapsle…
  Warto zobaczyć pewien wzruszający spot: KLIKNIJ

  Czas, który większości z nas kojarzy się z chwilami beztroski, dla wielu niestety takim nie jest. Dzieci z chorobami nowotworowymi spędzają go w szpitalnych łóżkach.

  Jak one zapamiętają swoje dzieciństwo? Z pewnością inaczej.

  Takie zderzenie dwóch symbolicznych i jakże różnych scenariuszy dzieciństwa, obrazuje przekaz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, który zachęca do przekazania 1% podatku na cel jej działalności. Tym celem jest po prostu pomoc dzieciom, które jej bardzo potrzebują.

  Założyciele fundacji wiedzą o tym jak mało kto.

  Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową założona została w 1992 roku przez rodziców, których dzieci wcześniej się z nią zmagały. Ich doświadczenia życiowe są siłą sprawczą sprawczą ogromu uczuć życzliwości i cierpliwości, dzięki którym od ponad dwudziestu lat udaje się pomagać kolejnym dzieciom i ich rodzinom. Działania Fundacji wspiera grupa cudownych ludzi – wolontariuszy - których bezinteresowna pomoc nie tylko umila dzieciom czas spędzany w szpitalu, ale i umożliwia realizację pozostałych celów Fundacji.  O skuteczności jej działań głośno było choćby niedawno, gdy Fundacja przekazała fundusze na chemioterapię dla sześcioletniego Aleksa. Przypomnijmy – Chłopiec i jego Rodzina zostali pozostawieni samym sobie, bez pomocy Państwa, gdy okazało się, że Dziecko, w związku z alergią, nie może przyjmować refundowanych leków. Takich przypadków jest niestety wiele – mówi Maria Witak, Prezes Fundacji – za każdym razem staramy się pomagać, a fundusze czerpiemy z darów ludzi dobrego serca, oraz właśnie z odliczeń 1% zwykłych podatników, jak każdy z nas – dodaje.

  W minionym roku udało się pomóc nie tylko Aleksowi. Dzięki Fundacji leczenie mogli otrzymać także Karol, Krzyś, Wojtuś, Klaudia i Błażej.

  Ale i to nie wszystkie osiągnięcia Fundacji. Na co dzień pozyskuje ona środki na zakup niezbędnego sprzętu, modernizuje oddziały, finansuje remonty, zakup mebli, telewizorów

  i sprzętu komputerowego do szpitali, zatrudnia psychologów, organizuje wczasy, zajęcia artystyczne, rehabilitacje… Ponadto, rocznie pomaga blisko 100 rodzinom chorych dzieci.


  Robimy co możemy, by ratować życie lub choć ułatwiać bolesną codzienność. Dla mnie to spłata długu za pomoc, której kiedyś udzielono mi i mojej chorej córce – podsumowuje Pani Maria.

  To idealny czas by pomóc. Przekazanie 1% podatku to wielki-niewielki gest, który nic nas nie kosztuje! Pomóżmy Fundacji pomagać!

  Więcej o jej działalności na stronie fundacjapomocydzieciom.com.pl
  .

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo