Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak rozliczyć PIT, aby przekazać 1 procent wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego?

Milena Kochanowska
Milena Kochanowska
PIT można złożyć osobiście w urzędzie skarbowym, ale łatwiej i szybciej zrobimy to drogą internetową.
PIT można złożyć osobiście w urzędzie skarbowym, ale łatwiej i szybciej zrobimy to drogą internetową. Sławomir Kowalski
Z fiskusem za zeszły rok możemy rozliczyć się do 30 kwietnia. Przy tej okazji warto przekazać 1 proc. naszego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Wielkopolanie w ubiegłorocznej akcji rozliczeń przekazali na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego niemal 61,5 mln zł, czyli prawie 10 proc. całej kwoty przekazanej na ten cel przez Polaków.

PIT możemy złożyć w urzędzie skarbowym, wysłać pocztą (koniecznie listem poleconym, bo o terminie złożenia zeznania świadczy data na stemplu) lub drogą elektroniczną - w niektórych wielkopolskich urzędach korzysta z tej możliwości nawet około 80 proc. podatników.

Od marca ubiegłego roku rozliczymy PIT szybko i bezpiecznie z pomocą urzędu podatkowego. Wystarczy, że złożymy online wniosek PIT-WZ, a urząd przygotuje nasze zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Wniosek składamy wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl) lub systemu e-Deklaracje. W ciągu pięciu dni urząd prześle na naszą skrzynkę e-mail z linkiem do gotowego zeznania. Będzie można je zaakceptować lub odrzucić przed upływem terminu składania zeznań. Jeżeli tego nie zrobimy, zostanie ono zaakceptowane automatycznie.

Dlaczego trzeba uważać na programy do wypełniania PIT-ów znajdujące się na niektórych stronach internetowych oraz gdzie najbezpieczniej jest wypełnić rozliczenie online? M.in. tego dowiesz się z artykułu w serwisie Plus:

Rozliczając się z podatku, przekaż jego 1 procent na pomoc innym

11 marca nie zrobimy, tak jak dotychczas, zakupów w galeriach handlowych, supermarketach. Przez pierwszy rok od marca weekendowe zakupy będą możliwe w pierwszą i ostatnią niedzielę danego miesiąca, z wyjątkiem świąt. Ustawa zakazująca handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać od początku marca. Sieci handlowe wyszukują kolejne luki prawne w niedzielnym zakazie handlu, z kolei rząd zapowiada ich uszczelnianie.ZOBACZ TEŻ: Przez zakaz handlu w niedzielę będziemy mieli więcej czasu dla rodziny? Bzdura...– Rząd nie zawaha się znowelizować ustawy ograniczającej handel w niedzielę, jeśli taka potrzeba wystąpi - zapowiedziała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.Przedsiębiorcy przygotowują się na potężne zmiany organizacyjne i logistyczne. Jak mówią, wykorzystywanie luk to nie próba obejścia zapisów ustawy, ale sposób, by rozładować sobotnie zakupy i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jak sieci obchodzą zakaz handlu? Przejdź do kolejnego slajdu --->

Zakaz handlu w niedzielę: Sieci handlowe wyszukują kolejne l...

PIT - o czym trzeba pamiętać? Zobacz wideo:

źródło: kurierlubelski.pl/x-news.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski