Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak spędzić wakacje w Poznaniu? Skorzystaj z programu Trener Osiedlowy. Zajęcia rekreacyjno-sportowe są bezpłatne

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Ćwiczenia, gry i zabawy odbywają się głównie na szkolnych boiskach ze sztuczną nawierzchnią czy Orlikach, ale w latach minionych zajęcia dla młodzieży czy seniorów były też organizowane na placu Wolności w Poznaniu
Ćwiczenia, gry i zabawy odbywają się głównie na szkolnych boiskach ze sztuczną nawierzchnią czy Orlikach, ale w latach minionych zajęcia dla młodzieży czy seniorów były też organizowane na placu Wolności w Poznaniu Waldemar Wylegalski
Rozpoczęły się wakacyjne zajęcia rekreacyjno-sportowe w ramach projektu Trener Osiedlowy. Odbywają się one na 19 obiektach. Prowadzą je trenerzy i studenci Akademii Wychowania Fizycznego. Udział w nich jest bezpłatny.

Lista boisk, daty i godziny zajęć są dostępne na stronie programu. Na każdym obiekcie obowiązują zasady bezpieczeństwa wynikające z ograniczeń związanych z COVID-19. W związku z tym został znowelizowany regulamin spotkań. Organizatorzy apelują, aby osoby z objawami infekcji, przebywające na kwarantannie domowej lub jeśli ktoś z domowników został zarażony koronawirusem nie przychodziły na zajęcia. Trzeba również pamiętać o zdezynfekowaniu rąk przed wejściem na obiekt (organizator zadbał o pojemniki ze specjalnym środkiem dezynfekcyjnym).

Czytaj też: PBO 2020 wyniki: Trener osiedlowy, walka ze smogiem i przedszkolne zoo - to projekty, które wygrały w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2020

Ćwiczenia, gry i zabawy odbywają się głównie na szkolnych boiskach ze sztuczną nawierzchnią, Orlikach, na Malcie, w Parku Linowych Pyrland (także na Malcie) czy w salach gimnastycznych, gdy pogoda jest niesprzyjająca.
Jakie atrakcje przygotowali trenerzy osiedlowi dla dzieci i młodzieży? Organizatorzy proponują gry zespołowe, zabawy (np. palant, pierścieniówka), wycieczki rowerowe, wypady na miejskie kąpielisko, do ogrodu zoologicznego, rozgrywki sportowe.

Sprawdź też:

Program Trener Osiedlowy funkcjonuje od 2009 r. Cieszy się on bardzo dużą popularnością. Potwierdzeniem tego jest liczba oddanych na niego głosów w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Co roku od kilku lat projekt zdobywa największą liczbę głosów, w głosowaniu na PBO 2020 poparło go ponad 7 tysięcy poznaniaków. Dzięki temu otrzymał dofinansowanie z kasy miasta w wysokości ponad 1,9 mln zł.

Warto dodać, że przez lata Trener Osiedlowy rozwijał się. Na początku program był adresowany do dzieci i młodzieży. Z czasem objął też przedszkolaków i seniorów. Osoby po 55. roku życia mogą brać udział w zajęciach poprawiających kondycję, ale także zawierających elementy rehabilitacji. Oferuje również dodatkowe zajęcia dla grupy osób z nadwagą, które zawierają nie tylko ćwiczenia usprawniające ruch, ale także wiedzę, dotyczącą prawidłowego, zdrowego odżywiania się.

Sprawdź też:

Szymon Rakowski, jeden z koordynatorów projektu twierdzi, że Trener Osiedlowy i Senioralny jest największym tak kompleksowym program aktywizacji fizycznej w Europie dedykowanym dzieciom, młodzieży i seniorom.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski