Jakub Miller z poznańskiej Warty zajął trzecie miejsce w Pucharze Europy młodych florecistów

LUMAR
Jakub Miller z Warty Poznań
Jakub Miller z Warty Poznań Archiwum Warta Poznań
Jakub Miller z poznańskiej Warty zajął trzecie miejsce w rozgrywanym w Warszawie ósmym turnieju o Floret Witolda Woydy, w zawodach, które miały rangę Pucharu Europy juniorów młodszych we florecie. W półfinałowym pojedynku poznaniak przegrał 10:15 z Mikołajem Rudnickim z UKS Atena Gdańsk (15:10). W finale lepszy od Rudnickiego okazał się Turek Engin Batuhan Menkuer.

Jakub Miller, dzięki podium w Warszawie, umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski florecistów w kategorii juniorów młodszych.

W stolicy wystartowało blisko 100 młodych florecistów z 14 krajów. Zwycięzcą otrzymał floret z klingą pokrytą 24 karatowym złotem oraz replikę złotego medalu olimpijskiego z igrzysk w Monachium z autografem Witolda Woydy.