Jan Bednarek strzelił Łukaszowi Fabiańskiemu. Główka Polaka dała zwycięstwo

KK
Jan Bednarek w Boxing Day pokonał Łukasza Fabiańskiego i zapewnił "Świętym" wygraną
Jan Bednarek w Boxing Day pokonał Łukasza Fabiańskiego i zapewnił "Świętym" wygraną Simon Traylen via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East
Liga angielska. Southampton pokonał na wyjeździe West Ham United 3:2 w meczu 19. kolejki Premier League. Gola rozstrzygającego losy spotkania strzelił Jan Bednarek. "Święci" wygrali po raz pierwszy od sześciu gier.

Bednarek zaskoczył Łukasza Fabiańskiego w 70. minucie po precyzyjnym strzale głową. Uderzenie obrońcy reprezentacji Polski poprzedziła dokładna centra Jamesa Warda-Prowse'a z rzutu wolnego.

Wcześniej na tablicy wyników London Stadium widniał remis 2:2. Dla gospodarzy trafili Michail Antonio oraz Said Benrahma, a dla gości Mohamed Elyounussi oraz z rzutu karnego Ward-Prowse.

O wielkie emocje w hicie Boxing Day zadbali piłkarze Manchesteru City oraz Leicester City. Piłkarze Pepa Guardioli już po 25 minutach prowadzili 4:0. Po przerwie "Lisy" ruszyły w szaleńczy pościg, dzięki któremu zbliżyli się do The Citizens na jedną bramkę. Ostatecznie gospodarze wygrali jednak pewnie 6:3.

West Ham United - Southampton FC 2:3 (0:1)

Bramki: Michail Antonio 49, Said Benrahma 64 - Mohamed Elyounoussi 8, James Ward-Prowse (karny) 61, Jan Bednarek 70

West Ham United: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Craig Dawson, Issa Diop, Arthur Masuaku - Tomas Soucek, Declan Rice - Nikola Vlasić (46 Michail Antonio), Pablo Fornals (46 Manuel Lanzini), Said Benrahma (80 Andrij Jarmolenko) - Jarrod Bowen.

Southampton: Fraser Forster - Tino Livramento, Jan Bednarek, Mohammed Salisu, Kyle Walker-Peters - Mohamed Elyounoussi, James Ward-Prowse, Oriol Romeu (90+3 Ibrahima Diallo), Nathan Redmond - Theo Walcott (89 Stuart Armstrong), Armando Broja (80 Che Adams).

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Rekordy popularności biła ostatnio na Netfliksie "Furioza", polski film, którego akcja rozgrywa się w środowisku kibicowskim. Jego fabuła to oczywiście fikcja, my tymczasem przygotowaliśmy listę najlepszych produkcji opartych na faktach. Oto 15 najciekawszych sportowych historii przeniesionych na wielki ekran. Widzieliście wszystkie?Uruchom i ZOBACZ GALERIĘ klikając "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Najlepsze sportowe filmy oparte na prawdziwych historiach. Z...