Jan Urban: Piast rozgrywa świetny sezon

KM
Trener Lecha Poznań, Jan Urban
Trener Lecha Poznań, Jan Urban Arkadiusz Gola
- Piast wygrał zasłużenie. Wykorzystał swoje szanse i trzeba to podkreślić. Gliwiczanie grają bardzo efektywnie - podsumował spotkanie z Piastem, Jan Urban, trener Lecha Poznań

Jan Urban, trener Lecha Poznań
Mecz się zaczął dość dynamicznie. Mieliśmy akcje Szymona Pawłowskiego, potem odpowiedź Piasta. Bramka dla Piasta, a potem odpowiedź Karola. Wydaje mi się, że oba zespoły stworzyły niezłe widowisko. Piast wygrał zasłużenie. Wykorzystał swoje szanse i trzeba to podkreślić. Gliwiczanie grają bardzo efektywnie. Kiedy było 2:0, a my atakowaliśmy, to Piast przeprowadzał bardzo groźne kontry i różnie się to mogło skończyć. Jestem bardzo zadowolony z mojej drużyny. Udało nam się wyjść z miejsca, które zajmowaliśmy. Jesteśmy w pierwszej szóstce ligi. Teraz przerwa i będziemy chcieli się przez ten czas jak najlepiej przygotować, żeby włączyć się do walki o jak najwyższe cele.
Jeszcze raz bardzo gratuluję Piastowi - rozgrywacie świetny sezon.

Radoslaw Latal, trener Piasta Gliwice
Przed meczem mieliśmy kłopoty karowe - a tym samym mieliśmy problem z zestawieniem optymalnej jedenastki. Naszym założeniem było szybkie zdobycie bramki i to się udało. Na ławce byli młodzi zawodnicy i zapowiadał się trudny mecz. Chcieliśmy grać pressingiem i ten plan wypalił. Jasne, popełniliśmy kilka błędów, ale agresywna gra bardzo mi się podobała. W drugiej połowie szybko podwyższyliśmy prowadzenie, a potem przeszliśmy do ustawienia z czterema obrońcami.